Pondělí 30/3/2009

Vyli bílí vlci i pro Dělnickou mládež?

Žatecký Lidový dům poctili 28. března 2009 svou návštěvou neonacisté. Proběhl zde koncert neonacistických kapel, avizovány byly dvě české (Legion S, Nomisterion) a dvě německé (B.K.G., Weisse Wölfe). Kapela Nomisterion sice pochází z Čech, ale při pohledu na jejich CD by neznalý člověk tipoval za jejich rodnou zem spíše Německo. Celé CD je vyzdobeno obrázky vojáků Wehrmachtu, doplněné sem tam o starogermánské runy. Fanynkou této party je i aktivistka Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a Dělnické mládeže (DM) Lucie Šlégrová.

Kromě již zmíněného obrazového materiálu skupina jasně deklaruje svou politickou inklinaci například zařazením cover verze písně Buldoklan starší české neonacistické hudební legendy Buldok. Kapela hraje pravidelně na neonacistických akcích. Naposledy Nomisterion vystoupil 21. března tohoto roku v Plzni spolu s německými neonacisty Faustrecht.

Obal desky Nomisterion

Zadní strana obalu kapely Nomisterion

Vrchol večera ale představovali Weisse Wölfe. Zatímco jiné neonacistické skupiny si libuji v jinotajích a náznacích, Weisse Wölfe vsadili na jiný přístup: skupina se explicitně hlásí k podpoře neonacistické teroristické organizace Combat 18 (číslo 18 označuje v neonacistické hantýrce první a osmé písmeno v abecedě, tedy A a H, iniciály Adolfa Hitlera). Ostatně i její název přímo odkazuje k White Wolves, další neonacistické teroristické organici, která, po svém odštěpení od Combat 18, provedla v roce 1999 v Londýnské čtvrti Brixton pumový atentát. Obaly desek Weisse Wölfe jsou vyzdobeny motivy s hákovými kříži, vojáky SS nebo koncentračními tábory. Příkladem "lyriky" této kapely může být song "Hail C18", kde se zpívá:

Hail C18, víš co tím myslím,
Hail, Hail, Hail, Terrormachine.
Hail, Hail, Hail, Combat 18.
Konec se už blíží, pro zrádce naší rasy
...
Bílí muži, bojujte s námi.
Smrt ZOG je naším válečným pokřikem
ve svaté rasové válce

Weisse Wölfe - Hail C18

Obal desky Weisse Wut s hákovým křížem

Zadní strana obalu desky Weisse Wut


 

Kapela Weisse Wölfe

Díky svému zaměření je skupina Weisse Wölfe nesmírně oblíbená mezi neonacisty a trička této kapely jsou na neonacistických akcích k vidění velmi často. Opěvování neonacistického terorismu učarovalo i Lucii Šlégrové, v současnosti členky Dělnické strany a místopředsedkyni Dělnické mládeže. (S Lucií jsme se již na stránkách antifa.cz seznámili dříve). Ostatně jako místopředsedkyně Dělnické mládeže má tento svůj životní světonázor povinný.

Leták Dělnické mládeže - Můj světonázor

Lucie Šlégrová jako vlajkonoška Dělnické strany

Lucie Šlégrová v tričku Weisse Wolfe

 

Novináři kritizovali opožděný a údajně špatně připravený zásah policie. Ta nechala celý koncert proběhnout a zasáhla až po skončení akce. Reportéry České televize tak při příjezdu k Lidovému domu přivítalo mohutné skandování „Sieg Heil!“, které se linulo z kulturáku do nočních ulic Žatce.

Videoreportáž České televize


Kam dál?
Policie během jednoho týdne rozehnala dva koncerty neonacistů
V policejních antonech nakonec skončilo sedm lidí, mezi nimi i několik Němců, zdroj IDNES.cz tvrdí, že s pouty na rukou policisté odvedli i zpěváka kapely Weisse Wölfe Stjepana Juse.