Úterý 1/10/2013

Vedoucí ubytoven z DSSS svolává demonstrace proti ubytovnám

Na internetu v minulém týdnu kolovala fotka volebního plakátu Petra Borny, dvojky moravskoslezské kandidátky DSSS pro letošní předčasné volby. Na plakátu Borna nešetří ostrými hesly například na adresu přistěhovalců nebo Romů. Vůči Romům dokonce využívá parafráze známého nacistického hesla o konečném řešení. A aby toho nebylo málo, Borna předvádí unikátní názorovou ambivalenci, kde na jednom řádku odmítá „integraci Romů do společnosti“, aby o pár vět níže slíbil „přizpůsobení i nepřizpůsobivých“.

To, že je DSSS prolezlá osobami s neonacistickým smýšlením je celkem známá věc. Zajímavější informací o osobě Petra Borny, který nepříliš obratně řečnil na letošní prvomájové demonstraci DSSS v Přerově a spoluorganizoval demonstraci 27.9. v Ostravě, je jeho zaměstnání. Jak upozornil server Romea.cz , pracuje totiž jako vedoucí dvou ostravských ubytoven a je spojen i s jednou další ubytovnou v Kopřivnici. Je přitom paradoxní, že je to právě jeho domovská strana, která hlasitě vystupuje proti ubytovnám částečně dotovaným ze státních peněz a že to byla právě jím nahlášená demonstrace, během níž došlo k neskrývanému útoku neonacistů na jednu z ubytoven. DSSS zřejmě ve své politice nemá úplně jasno. Navíc se vynořila svědectví o jednání Borny vůči lidem, které ubytovává.

Jedna z bývalých nájemnic v květnu popsala serveru 5plus2 způsob, jakým Borna zareagoval na její opakované stížnosti na přítomnost štěnic v ubytovně: „Chytil mě pod krk a přitlačil ke zdi. Řekl mi, že si se mnou nebude dělat problémy, že tady stejně patří jenom spodina." Zřejmě ukázkový případ „slušného člověka“ podle představ DSSS. A rozhodně ne první ani poslední, stačí vzpomenout třeba na Jindřicha Svobodu, odsouzeného pojistného podvodníka z duchcovské pobočky DSSS.