Čtvrtek 28/7/2011

Varg Vikernes o útocích v Norsku aneb blackmetaloví nacisté potřetí

V dalším článku o prorůstání nacistických názorů do blackmetalového podzemí přinášíme našim čtenářům názory notoricky známého norského blackmetalisty Varga Vikernese na vraždy spáchané Andersem Breivikem. Podle Counta Grishnackha, který se asi řídil starým židovským příslovím, že vše je jinak, totiž za celý masakr mohou židé. Vikernesovu stať doporučujeme k přečtení zejména těm, kteří ve Vikernesovi vidí pouhého "pohana" či snad "vlastence". Realita je evidentně poněkud jiná.

Když jsme před několika lety upozornili na prorůstání neonacismu do blackmetalové scény v českém i světovém měřítku, dostali jsme několik mailů rozhořčených fanoušků tohoto hudebního žánru, kteří se do jednoho dušovali a zaklínali tím, že Varg Vikernes, coby zakladatel one-man projektu Burzum, v žádném případě není neonacistou. Jde prý pouze o hudebníka, pohana a vlastence. Na naše odkazy na rozhovory, které Varg poskytoval ve vězení (byl odsouzen na 21 let za vraždu kytaristy kultovní norské blackmetalové kapely Mayhem Øysteina Aarsetha, přezdívaného Euronymous) a ve kterých se otevřeně k nacismu hlásil (později se od tohoto označení distancoval, ale názory nijak nezměnil) a na naše důkazy o jeho aktivitách spojených s krajní pravicí (zejména s tzv. Heathen Front), do kterých se z vězení zapojoval, ale autoři těchto stížností nijak nereagovali. Uvidíme, jak a zda vůbec zareagují nyní.

Tento text byl publikován na oficiálních stránkách kapely Burzum

Válka v Evropě: Část I. – Cui bono?
Mnoho lidí tvrdí, že pan Breivik ve skutečnosti jen plnil rozkazy Mossadu, aby potrestal Palestinu zbožňující a marxisty ovládané Norsko, a především aby vytvořil falešný prapor, pod kterým se budou moci shromáždit dezinformovaní pravicoví extremisté, a že tedy provedl operaci pod falešnou vlajkou.

Jeho manifest je opravdu obsáhlý, má přes 1500 stran, a velmi důkladně popisuje jeho slova i jeho činy. Je v něm ale několik faktů, které mi nedávají smysl. Jak může vyjmenovat řadu problémů, kterou v průběhu dějin způsobili Židé, ale nezmínit v manifestu ani jednoho z nich byť jedním slovem? Útočí na symptomy choroby, kterou Evropa trpí, ale ne na příčiny této choroby.

Navíc je svobodným zednářem, což už vůbec nedává smysl. Svobodné zednářství je nejhorší formou mezinárodního židovství – také se snaží o dekonstrukci všech světových národů a o vybudování celosvětového hebrejského řádu, ve kterém budeme všichni zotročení a budeme v moci Židů a jejich sluhů, svobodných zednářů. To tedy vysvětluje, proč se ani slovem nezmiňuje o tvůrcích všech možných náboženství a ideologií, které spolu nyní válčí.

Je také křesťanem. To svým způsobem smysl dává, ale proč? Židé vytvořili křesťanství jako náboženství pro ne-Židy, aby se i oni stali uctívači falešného hebrejského “Boha”, aby se i nezkrotní pohanští Evropané stali sluhy a mocným nástrojem Židů. Zda Židé vytvořili i Islám, nebo zda v něm jen viděli příležitost, když se objevil, není známo, ale víme jistě, že od počátku Židé podněcovali konflikt mezi těmito dvěma náboženstvími a činí tak dodnes. Když křesťané získávají na síle, podporují Židé muslimy, aby oslabili křesťany. Když na síle získávají muslimové, podporují naopak křesťany, aby oslabili muslimy. Často také podporují obě strany, pokud jsou obě strany příliš silné, a často tak činí tajně. Křesťané pak vraždí muslimy, nebo naopak, zatímco Židé se v pozadí smějí, majíce ze všeho prospěch.

Pan Breivik se buď chytil do jejich pasti, jako se v minulosti stalo a stále stává mnoha dalším křesťanům, nebo pro ně pracuje vědomě, stejně jako mnoho křesťanů v minulosti a dnes. Křesťané a muslimové, dámy a pánové, nejsou ničím jiným než vojáky či municí v rukou Židů v jejich boji za ovládnutí nás všech.

To, co pan Breivik říká, je z většiny pravda, kromě toho, co nám neříká – neprozrazuje nám, že Židé jsou původem všech těchto problémů, že tyto problémy byly vytvořeny Židy, aby nám ublížily. Abychom tento násilný čin obrátili ve svůj prospěch, stačí to všem objasnit – Židé vytvořili marxismus, feminismus, křesťanství (musím vám snad připomínat, že Ježíš a dokonce Saul byli Židé?), takzvanou psychologii, banky (“půjčování peněz”), hnutí hippies a všechny další ideologie a hnutí, které mají za cíl zničit a rozložit všechny národy v Evropě. Za všemi z nich naleznete Žida (případně svobodného zednáře)!

Jak jste to mohl přehlédnout, pane Breiviku?

Pracujete pro Židy, pane Breiviku, k sjednocení všech evropských pravicových extremistů pod vaší falešnou vlajkou? Snažíte se převést pozornost od židovských nepřátel Evropy někam jinam? Nebo si snad ani neuvědomujete, že jste byl zlomyslnými Židy využit?

Nejen že křesťané zabíjí muslimy, a naopak. Teď dokonce mají pravicoví extremisté zabíjet ty levicové, a naopak? To je ten plán? Udělal jste to, abyste rekrutoval pravicové extremisty pro Židy?

A kdo z toho těží? Samozřejmě Izrael! Židé! Naše agrese nebude směřována na ně, i když by měla. Budeme bojovat mezi sebou, zatímco oni se budou pohybovat v zákulisí, mimo zřetel, a těžit z našeho utrpení, a tajně utahovat okovy otroctví kolem našich zápěstí a kotníků.

A mimochodem – skuteční nacionalisté nezabíjejí děti vlastního národa, ani pokud se jim někdo pokusí vymýt mozky, jako to udělala AUF. Nebyly (ještě) marxistickými extremisty – byly to jen děti.

Varg Vikernes Bergen,

24, července 2011

PS. Tento článek můžete posílat všem známým, a doufám, že tak učiníte. Překládejte jej a vydávejte. Nedožaduji se žádných autorských práv na obsah tohoto článku!

Nejsme natolik naivní, abychom se domnívali, že nám kdokoli z oněch rozhořčených metalistů pošle svou omluvnou odpověď. Doufáme ale, že všichni ti, kteří nosí trička a nášivky Burzum se snad konečně zamyslí nad tím, jestli si to tato kapela, resp. její tvůrce, skutečně zaslouží. Jak případ Varga Vikernese, tak případ Brevika ukazují, že existuje zřejmá souvislost mezi jimi hlásanými názory a jejich násilnými činy. Skutečně stojí za to, vyjadřovat podporu těmto lidem a jejich postojům?

Další články k tomuto tématu:

Nesvatá rasová válka aneb blackmetaloví nacisté

NSBM Made in Bohemia part II.

Summoning nie sú náckovia

Polsko: Antifašisté napadli neonacistickou kapelu