Pátek 21/5/2010

Útok v Krupce a dvojí metr neonacistů

V Krupce dva romští mladíci napadli a surově zmlátili kolemjdoucího třináctiletého chlapce. Pro podobný útok na neznámého kolemjdoucího, který je vedený takovým brutálním způsobem neexistuje jakákoliv omluva. Pokud byl motiv útoku rasový, je ještě o to odpornější a zavrženíhodnější. Přesto,že se zabýváme především rasismem a násilím "bílých" proti "barevným", neznamená to, že existuje jen bělošský rasismus nebo že bychom byli snad ochotni takové jednání omlouvat.

Zmlácený třináctiletý kluk po útoku dvou Romů v Krupce, jaro 2010

Celá věc ale ve své nahotě odhaluje i pokřivenou morálku neonacistů:
Kde byly jejich odsuzující reakce, když naziskinhead Petr Krnáč uškrtil šestiletého romského chlapce a pak mu rozřezal břicho střepem?
Kdy se ozvali, když neonacista Robert Kvěch ubodal nožem do krku sedmnáctiletého Zdeňka Čepelu?
Proč se tak hlasitě neozývali, když na podzim 2008 v Havířově sedm neonacistů z místních posiloven prorazilo lebku sedmnáctiletému Romovi a ten si následky ponese celý život?
A kde je jejich morální panika, když si před nedávnem více než desítka neonacistů v Benešově vyhlédla za oběť kolemjdoucího šestnáctiletého studenta a zkopala ho tak, že mu zlomili několik žeber, natrhli slezinu a napadený nezemřel jen díky rychlé operaci?

Jizva po operaci natržené sleziny po brutálním útoku více než desítky neonacistů proti šestnáctiletému chlapci v Benešově, podzim 2008

 

Aktualizace 25. listopadu 2010

Pachtel dostal exemplární trest
Pachatel, který útočil v Krupce, už dříve kradl, jeho IQ má hodnotu 41 a neumí psát. Pochází z velmi špatných sociálních poměrů. Suma sumárum, malér se dal čekat. Co se však čekat nedá, je, že by to byl organizovaný romský rasista, který si přepadení hocha předem připravil, předem plánoval a uskutečnil z rasových důvodů. Tomu by nevěřil snad ani člen Dělnické strany sociální spravedlnosti.