Čtvrtek 12/3/2009

Stage Bottles ve Zlíně

www.antifa.czLegendární antifašistický oi/punk z Německa se představí ve zlínském klubu U Tetoura. Na koncertě budou sekundovat bratislavští Rozpor nebo místní formace Last Strike a Edelweiss Piraten. V případě Last Strike půjde vůbec o poslední koncert! Překvapením bude zcela nová kapela s názvem Noc barikád. Akci organizuje opět 161 crew a můžete se těšit na večírek plný zábavy, angažovaných textů a samozřejmě radikálního antifašismu.

Stage Bottles je legendární kapelou z Frankfurtu, která existuje na punkové scéně bezmála šestnáct let. V České republice nekoncertuje poprvé, ovšem na jižní Moravě a Zlínsku bude její vystoupení premiérové. Kapela má za sebou čtyři regulérní CD, účastnila se celé řady kompilací a objevila se také v několika dokumentárních filmech mapujících skinheadskou scénu. Právě subkultura skinheads a její nerasistické kořeny jsou pro tuto formaci příznačné. Stage Bottles to potvrzují do puntíku, jeden z jejich největších hitů "Sometimes Antisocial But Always Antifascist" je toho jasným důkazem. Kapela v průběhu činnosti měnila obsazení, v současnosti má pět členů. Jeden ze zakladatelů, zpěvák Olaf, působil také v další legendární antifašistické kapele Blaggers ITA, jejíž členové působili v britské Antifašistické akci. Poslechněte si, jak charakterizoval tuto kapelu Honza Pastor z Českého rozhlasu.

Stage Bottles - Hooligan

Stage Bottles - Too Young Too Die

Kapela Rozpor vznikla v roce 1999 v Bratislavě. Rozpor hrají tvrdší punk hardcore a Oi! s trochou ska. Skupina má odehrano mnoho koncertů na Slovensku i mimo něj, často koncertuje v Česku. Kritizuje negativní aspekty společnosti, politických systémů a má ambice hledat i nová témata textů, čímž nepropadá klišé. Od svého vzniku se hlásí k antifašismu, což se odráží také v jejich tvorbě. Minulý rok byla např. kvůli vystoupení kapely na ČT2 a jejím antifašistickým postojům podána stížnost na RRTV.

Rozpor - Až do konca života

Last Strike je otrokovicko-hradišťskou kapelou, která odehraje na dlouhou dobu vůbec svůj poslední koncert. Kapela má za sebou desítky koncertů a CD s názvem Dělnický rock. Last Strike dávají jasně najevo, kam patří a co si myslí o současné situaci na skin-punkové scéně.

Místní Edelweiss Piraten nemůžou na akci chybět. Slunce, moře, revoluce v kombinaci s kritickým pohledem na tento politicko-ekonomický systém, to jsou “Piráti protěže”, hrající od roku 1999. Po delší pauze jsou zpět s novými songy i členy, ale stále jasným poselstvím. Ačkoliv jejich sound už není tak syrový, i díky nové dechové sekci, jejich songy jsou stále nabité pozitivní energií, kterou stojí za to vstřebat.

Noc barikád je nová otrokovická oi/punková kapela a překvapení večera. Na koncertě se představí vůbec poprvé.

http://img15.imageshack.us/img15/2100/stagebottles.jpg align=left vspace=5 hspace=10>Akce začíná v 19:00 v klubu U Tetoura ve Zlíně - Malenovicích. Vstup činí 180 Kč, při zaplacení vstupného 220 Kč dostane každý návštěvník jako bonus možnost výběru jednoho CD od kapel Edelweiss Piraten, Last Strike a jiných. Na místě najdete také antifašistické distro a veganské občerstvení. Na koncertě je jako obvykle zakázáno pořizovat fotografie nebo videozáznamy účastníků, děkujeme za pochopení.

Hudební klub U Tetoura: www.utetoura.com

Odkazy:

Rozhovor s Olafem ze Stage Botlles z roku 2006 na kidsandheroes.com

Rozhovor se Stage Bottles pro zine Move Your Ass

Rozhovor s kapelou Stage Bottles na my-way.webz.cz

České stránky Stage Bottles