Pátek 11/5/2018

Rehabilituje ČSSD spolupráci s neonacisty?

V Duchcově ČSSD působí již několik let v koalici s otevřenými rasistou a neonacistou Jindřichem Svobodou, který s oblibou zveřejňoval fotky z koncentračních táborů, nad kterými s kamarády vtipkoval, kterou skupinu zde internují, či pošlou komínem. Pojďme si připomenout některé informace o neonacistických partnerech ČSSD z Duchcova. Po uzavření koalice ČSSD místní buňku na protest zrušila, ale členy z ČSSD nevyloučila. Dnes buňku obnovuje se stejným personálním obsazením jako byla ta, která uzavřela koaliční smlouvu s KSČM a DSSS. Jsme svědky legitimizace spolupráce s neonacisty mezi sociálními demokraty?

Jindřich Svoboda


Jindřich Svoboda v Terezíně

Kdo to je Jindřich Svoboda, jeden z mála zastupitelů za jinak marginální DSSS a koaliční partner ČSSD v Duchcově? Svoboda je především několikanásobně souzený a odsouzený podvodník a zloděj, který „ojebal“ stát téměř o milión na podvodech s přiznáváním náhrad za dojíždění za lékařskou péčí.

Až hořce komické je, že právě tento parazit organizoval se svými neonacistickými kamarády Janem Dufkem a Michaelem Šlajchrtem rasistické pochody proti „nepřizpůsobivým“. Těmito slovy burcoval na lynč po demonstraci reagující na hospodskou bitku ve které figurovali Romové: „Zmrdi černý! Vy vraždit je všechny! Jak dlouho to ještě budeme tolerovat? Navrhuji klidně Casanovský, je čas se sjednotit a dam jim už kurva co proto! Jdu se vyblejt a pak si du nabrousit nože...“

To, že neonacismus je dlouhodobé politické zaměření Jindřicha Svobody dokládá i to, jakým způsobem mluví o návštěvách koncentračních táborů.


Jindřich Svoboda v Osvětimi

 

Jan Dufek

Svobodův kamarád a spoluorganizátor demonstrací proti „nepřizpůsobivým“ je Jan Dufek, nácek a zločinec s trestním rejstříkem dlouhým jak týden před výplatou. Na svém kontě má všechno možné — od neoprávněného pobírání sociálních dávek, po násilné napadení přes propagaci nacismu.

Zábava Jana Dufka ve volném čase

 


Záda Jana Dufka

Jindřich Svoboda spolu s Janem Dufkem a Michaelem Šlajchrtem kromě organizování rasistických demonstrací také bezdůvodně napadali místní Romy, včetně sociálního pracovníka Štefana Horváta. Nutno podotknout, že pravděpodobně mají na svém účtu mnohem větší množství kriminálních deliktů a násilných napadení — jen při nich nebyli dopadeni.

Dufek po demonstraci, která se zvrhla v pokus o pogrom vyzývá k vyvraždění Romů

 


Zde Jan Dufek (zády ke kameře) mluví s Václavem Němečkem (kamarádem a trenérem Jaroslava Foldyny) v roli bodyguarda starostky na protiromské demonstraci, kde Dufek se Svobodou za pomoci falešných zpráv, hoaxů a mohutné účasti neonacistů vyvolali pokus o pogrom.

Nutno podotknout, že spolupráce ČSSD s těmito individui, byla ještě před několika lety tak skandální, že proti ní ostře vystupoval i autoritářský putinovec a homofob Jaroslav Foldyna. Jak se zachová dnes, je otázkou. Nicméně jak nedávno naznačila bývalá starostka Duchcova Jitka Bártová, tak se jednalo především o řeči a skupině kolem Foldyny by vyhovovalo především spojení s rasistickou SPD a zřejmě by tolerovalo i neonacistické excesy DSSS. Jisté každopádně je, že po zvolení Foldyny místopředsedou, a po obnovení buňky, která dlouhodobě spolupracuje s neonacisty, v ČSSD nabírají na síle fašizující síly. Máme se na co těšit.

 

Další podrobné informace o neonacistech v Duchcově najdete v článcích:


Kamarád a trenér Jaroslava Foldyny Václav Němeček, Tomio Okamura a Jaroslav Foldyna