Pátek 13/3/2009

Protižidovské tažení páně Babky

www.antifa.cz

Bez pár dní tomu bude rok, co pochodovali náckové Plzní. Soud tehdy zrušil zákaz a údajní árijci vyrazili kolem synagogy, kde nezapomněli utrousit, že Židi patří do plynu. V sobotu 14. března budou Plzní pochodovat znovu a opět jejich shromáždění bude mít protižidovský charakter.

Neonacisté si sice stěžují na vedoucího odboru veřejných služeb úřadu třetího plzeňského obvodu Radima Lisenka, který jejich letošní pochod původně zakázal, ale vlastně by mu měli děkovat. Díky jeho pověstnému šlendriánství mohl soud jeho zákaz zrušit. Navíc, stejně jako loni, vyhrožuje jejich odpůrcům z řad pohoršených Plzeňáků pokutami, když přijdou vyjádřit svůj nesouhlas.

Na „Protest proti sionismu“ zvou jeho organizátoři především na stránkách neonacistických skupin Národní odpor a Autonomní nacionalisté: „Přijďte všichni vyjádřit svůj nesouhlas s vlivem sionismu na dnešní mládež a jeho vliv na dnešní svět. Nesmíme tolerovat jejich zrůdné praktiky a jejich nedotknutelnost! Proto všechny vyzýváme: ‚Přijďte s tímto něco udělat. Společně přijďte vyjádřit svůj názor proti tomuto negativnámi vlivu a Izraelské agresi. Není možné tolerovat židovskou propagandu v jakémkoliv směru. Zvolejme společně USA, Izrael, táhněte do pekel!‘“

Organizačně akci zajišťují Autonomní nacionalisté – Plzeňsko (AN-P). Nápad vzešel od vůdčí postavy této skupiny, jednadvacetiletého Tomáše Babky, o němž jsme vás již informovali v článcích AN Plzeňsko - bílá síla a Dělnická strana káže vodu a pije víno. Nejdříve působil ve skupině fotbalových výtržníků „Service Squad“, poté založil s několika soukmenovci neonacistický gang „Aryan Rebels“, následně se stal neformálním vůdcem AN-P. Spolu s ostatními členy AN-P, z nichž někteří kandidovali za Dělnickou stanu v krajských volbách 2008, je častým účastníkem neonacistických demonstrací a koncertů.

Tomáš Babka v tričku neonacistického internetového rádia Autonom.

Babka je známý plzeňský násilník. Začínal jako fotbalový chuligán, pouliční násilí však neopustil. Aktivně se zapojil například do pokusu o pogrom na Romy v Janově. Ke svému chuligánství se vyjádřil v jednom rozhovoru:
„(...) sem takovej neonacistickej chuligán mám rád politické akce (...) Smrt fotbalu, ať žije násilí!“ Několikrát se ocitl před soudem za výtržnosti a násilnosti, byl podmínečně odsouzen a v současné době i stíhán.

Babka a jeho nacistická tetování.
O tom, jak se tento mladý delikvent vybarvil, svědčí i jeho tetování. Na jednom z nich má hlavu nacistického vojáka, na dalším znak Hitlerovských jednotek SA doplněný další nacistickou symbolikou (dubová ratolest, říšské barvy – černá, bílá, červená) a keltským křížem, který neonacisté s oblibou užívají. Barvami nešetří ani ve svém okolí, o čemž se v Plzni mohly přesvědčit například fasády divadelních skladů či 1. základní školy.

Na fasádě divadelních skladů se Babkovi povedl nápis až na několikátý pokus (dnes jsou tyto čmáranice již odstraněny).

Sobotní demonstrace, která se jen tak mimochodem koná v předvečer výročí okupace Čech a Moravy nacistickým Německem, není velkým překvapením. Babka něco podobného avizoval, když psal pod změněnou identitou v reakci na vynesení rozsudků nad jeho soukmenovci začátkem prosince do lokálních deníků: „Autonomní nacionalisté dávají veřejně najevo že "v ulicích poteče krev" a rozsudky budou oplaceny velmi radikální formou a odplata bude v podobě nepokojů v ulicích města Plzně a Rokycan. Vinu dávají systému a státním orgánům. Neformální vůdce organizace Autonomní nacionalisté Plzeňsko chystá nahlásit několik demonstrací a náhlých akcí s antisemitickým podtextem a nepokoje v centru západních Čech. Vydali i článek na svém webu o nátlaku systému na ně.“

Svůj protižidovský postoj Babka vyjádřil s pár dalšími členy AN-P již v sobotu 7. března, když se snažili na synagogu umístit transparent „Stop sionismu“. O úspěchu tohoto počinu a jejich soudnosti svědčí to, že při následné kontrole hlídkou strážníků byl jeden z nich zjištěn coby celostátně hledaná osoba.

Neonacisté si dali sraz ve 13:00 u obchodního centra Plaza. Člověka by mohlo napadnout, že v tom je možná nějaká symbolika jejich protiizraelského postoje. Vždyť zrovna toto centrum stavěla stejnojmenná izraelská firma a pod jeho garážemi se nachází židovský hřbitov. Nenechte se mýlit, Plaza je naopak oblíbeným místem plzeňských neonacistů, jelikož ve zdejším Fantasy parku někteří z nich pracují jako ochranka. Když se to hodí, jde antisemitismus najednou stranou.

Centrum Plaza – Babka zleva, uprostřed Pavel „Kevin“ Petrů, který zde pracuje jako ochranka, ve volném čase člen neonacistické kapely Hlas krve.

Nebudeme předjímat, jak bude náckovský pochod vypadat. Jistě tam ale uvidíte existence podobného ražení jako loni, kdy Plzní pochodovali například Martin Vachta s Lukášem Vorobelem, jimž 11. března Pražský vrchní soud potvrdil jejich tresty za pokus o vraždu mladíka, který je okřikl, když hajlovali.