Čtvrtek 25/10/2007

Patrik Vondrák: český Forrest Gump

www.antifa.cz

Patrik Vondrák, jeden ze svolavatelů neonacistické provokace, nemá údajně s neonacismem neřkuli s Národním odporem vůbec nic společného. Jak vypadá neonacistická hra na pravdu v praxi? Má vůbec cenu věřit čemukoli z toho, co o sobě náckové říkají?

Kdo je Patrik Vondrák

Patrik Vondrák je čtyřiadvacetiletý neonacista z pražských Dejvic. Vedle Erika Sedláčka je druhým oznamovatelem neonacistické provokace v ulicích židovského města, která se má uskutečnit pod hlavičkou Vondrákem a Sedláčkem registrovaného Občanského sdružení Mladí národní demokraté. Podle tvrzení Erika Sedláčka „O.s. MND nemá nic společného s organizací či hnutím Národní odpor ani s neonacismem“ (viz článek na lidovky.cz).

Mladí národní demokraté

Mladí národní demokraté je doslovný překlad německého Junge Nationaldemokraten, což je „shodou okolnosti“ název mládežnické pobočky německé neonacistické partaje Nationaldemokratische Partei Deutschlands (NPD). Ani v českém prostředí se další „shodou okolností“ nejedná o neznámý pojem, v roce 1998 se občanské sdružení pod tímto názvem neúspěšně snažila zaregistrovat skupina pražských aktivistů Blood and Honour okolo Jana Brčáka a Filipa Vávry. Po tomto neúspěchu dotyční na několik let rezignovali na snahu o legální působení na oficiálních základech a místo toho okolo nich vznikl neregistrovaný Národní odpor.

Patrik Vondrák

A Patrik Vondrák, ten s neonacismem nebo dokonce Národním odporem nemá společného vůbec nic. Například na následující fotografii si dokonce nápis Národní odpor na tričku odstranil. Asi sám cítí, že chodit na veřejnost s tímto nápisem není úplně v pořádku:


Nebo na téhle fotce z narozeninové oslavy dobře zásobené tuzemským rumem se Patrik Vondrák (čtvrtý zprava v horní řadě) zřejmě jakousi nešťastnou shodou náhod ocitl v tričku Národní odpor po boku hajlujících kriminálníků z Národního odporu Praha:


Obdobnou náhodou se Patrik objevil ve skupince provokujících neonacistů z Národního odporu vedených Tomášem Kebzou na koncertě proti antisemitismu v pražské Valdštejnské zahradě na jaře roku 2004.

Ve stejném roce se Patrik Vondrák shodou okolností objevil také na neonacistické demonstraci v německém Wunsiedelu, pořádanou k uctění Rudolfa Hesse.

Pouhým souběhem okolností se Vondrák dostal i na neonacistickou demonstraci na podporu nejvýznamnějšího německého popírače holocaustu Ernesta Zundela v roce 2005 v Praze.

Obdobným nedopatřením se 27. června 2005 spolu se Zdeňkem Zvoníčkem (zakladatelem neregistrované organizace Národní Korporativismus) ocitl jako tak řečená „Anti-Antifa“ na pražské demonstraci Národních sil, koalice ultrapravicových stran:


Zcela nečekaným se pak může jevit zadržení Patrika Vondráka před plánovanou demonstrací u izraelské ambasády koncem srpna loňského roku, které se účastnil protentokrát ne jako náhodný kolemjdoucí, ale přímo jako svolavatel, přičemž do ohlášení uvedl, že budou použity transparenty s označením ,,Národní odpor“, zde. Dlužno dodat, že nůž a boxer, který u něj při prohlídce zajistila policie, měl u sebe zřejmě také jen jakýmsi nedopatřením.

Pravděpodobně náhodou se Patrik Vondrák v roce 2006 ocitl i na pražské demonstraci Vlastenecké fronty 28. října, kterou podpořil i Národní odpor:


V letošním roce byl Patrik Vondrák, zřejmě opět nešťastnou shodou okolností, účasten prvomájové demonstrace Národního Odporu v Brně:


Z uvedených fakt zřetelně vyplývá, že Patrik Vondrák je pravým prototypem pravdomluvného, čestného a odvážného hocha, který nemá s nejtvrdším jádrem českých neonacistů vůbec, ale vůbec nic společného. Jen se pohybuje v jejich společnosti, nahlašuje jim demonstrace a nosí tričko s jménem jejich organizace... Zřejmě je takovým malým českým Forrestem Gumpem.