Čtvrtek 19/4/2012

Neonacisté oslaví Hitlerovy narozeniny v Žatci

Na pátek 20. dubna je do kulturního domu v Žatci naplánován společný koncert několika neonacistických skupin z Česka i zahraničí. Na koncertě mají vystoupit Dark Earth z Chomutova, polští Dark Fury, finská kapela Goatmoon a řečtí Bloodsworn. Celou akci pořádá Německá produkční společnost Totentanz. Kdo stojí za Totentanz a jak je to doopravdy s Bloodworn se dozvíte v článku.

Naši kritici často tvrdí, že ve svých článcích lžeme a vymýšlíme si. Žádní neonacisté prý neexistují a vždy jde jen o vlastence případně nacionalisty (a nacionalismus je přece něco jiného, než nacionální socialismus). Abychom podobným dezinformacím předešli, přinášíme poměrně rozsáhlý obrazový materiál, stejně jako překlady textů jednotlivých kapel. Zaměřili jsme se zejména na poslední tvorbu, aby nikdo neměl dojem, že se kapely už třeba ze svých „mladických nerozvážností“ vyrostly.

Plakát na neonacistický koncert v Žatci

Nacistický blackmetal

Dark Earth

Celý koncert otevře chomutovská parta Dark Earth. Hrají už od roku 1999 a od té doby nahráli zatím 2 dema, jedno LP a jeden split (s kapelami Moravská zima, Sekhmet, Sator Marte a Svartskogen). Je zajímavé, že jsou uvedeni na Metapedii v seznamu NSBM kapel.

Dark Fury

Další kapelou uvedenou v programu jsou polští Dark Fury. Jde o poměrně známou polskou NSBM kapelu (členové kapely mají ale i tradiční RAC projekt nazvaný White Dewils). Info o kapele je k nalezení na stránkách NSBM Movement. Kapela existuje od roku 1997 a stihla už nahrát 7 regulérních alb. Jedno z jejích alb nese neotřelý název „Konečné řešení“. Grafiku jejich split alba s kapelou Thors Hammer (klasika polského NSBM), zase zdobí hákový kříž i keltský kříž (také německý válečný kříž a runy). Z jejich posledního alba W.A.R. pak pochází i stejnojmenná píseň, kde zazní:

Zvuk trhaných těl nepřátel
Ve válce za rasu a krev!
Pod praporem Slunce
Ve stínu křídel orlů
Svastika náš znak
Píseň na našich rtech
Zabíjej pro rasu, zabíjej pro krev
Ať ani smrt neukončí válku o bělost!

Dark Fury NSBM

Obal split alba Thors Hammer a Dark Fury

Dark Fury NSBM

Goatmoon

Goatmoon je kapela z Finska, která hraje od roku 2002. Má na kontě zatím jen 3 alba, ale za to nespočet demo nahrávek. Její profil je také na stránkách NSBM Movement. Jako mnoho dalších NSBM kapel jde o záležitost jednoho člověka (vystupuje pod přezdívkou Black Goat Gravedesecrator). Goatmoon se ve své tvorbě také nijak nebojí jasných výroků. Z alba Finish Steel Storm pochází například píseň „Der Sieg des Ziegenmondes“ ve kterém se zpívá: „Svastika znovu vzejde nad mou rodnou zemí, doba očisty se blíží“. Ze stejného alba pak pochází i píseň Finish Steel Storm, kde se přímo uvádí:

Přicházíme jako bouře,
nasloucháme sladké hudbě,
výkřikům bolesti z úst umučené hořící špíny.
Zničená Davidova hvězda už nespatří světlo světa.
Doba míru dosáhla svého konce,
Třetí říše opět povstane.

Doba sympatií pro negry je za námi.

Black Goat Gravedesecrator v tričku s nacistickou orlicí

Goatmoon NSBM

Deska Goatmoon s heslem „Arbeit Macht Frei“

Goatmoon NSBM

Black Goat Gravedesecrator živě

Goatmoon NSBM

A detail výzdoby jeho kytary

 

Bloodsworn

Konečně hlavní hvězdou večera má být řecká kapela Bloodsworn. A tady nastává velmi zajímavá věc. Skutečně existuje jedna NS kapela tohoto jména, ale je z Norska. Avizovaná kapela by ale měla být z Řecka. V Řecku ovšem žádná kapela tohoto jména nehraje. Existuje ale jedna řecká kapela, která nahrála desku Bloodsworn a která hrála v únoru v Itálii koncert s Dark Fury. Tou kapelou je kultovní nacistická kapela Der Sturmer. Toto jméno zaznívá nezakrytě na neonacistických serverech v souvislosti s tímto koncertem.

Der Sturmer

Der Sturmer existují od roku 1998. Mají za sebou sice je tři alba, ale za to velké množství splitek. Tahle kapela ale nikdy nebyla oblíbená kvůli invenční hudbě. Zájem o Der Sturmer se odvozoval hlavně od razance jejích textů. Kapela má samozřejmě čestné místo na NSBM Movement. Název kapely je samozřejmě odvozen od neblaze proslulých novin stejného jména, které vycházely v Německu od roku 1923 do roku 1945. Jejich vydavatelem byl Julius Streicher a náplní byl nejprimitivnější antisemitismus. Nechme ale o volbě jména promluvit samotnou kapelu. V rozhovoru pro Aryan sturm front zazněla otázka:

Der Sturmer byly anti-židovské noviny v Německu mezi lety 1923-1945. Proč jste si vybrali toto jméno?

Ten důvod jsi už zmínil ve své otázce. Vybrali jsme si toto jméno, protože Der Sturmer představuje největší a nejvíce netolerantní část anti-židovské propagandy. Stejná ideologie, stejné cíle! Sláva a čest Julii Streicherovi!

Pokud to nestačí, stačí sáhnout k dalšímu rozhovoru, tentokrát pro magazín Black Terror, ve kterém byla kapela dotázána na jejich názor na Třetí říši. Odpověď byla:

Světlá chvíle v evropské historii, příklad odvahy, hrdinství a železné vůle, které musíme všichni zdravit a následovat. Boj a oběti těchto lidí NESMÍ být zapomenut!

Pokud je to ještě stále málo, stačí sáhnout po několika ukázkách textů Der Sturmer. První pochází z dema Europa Erwache! Z písně „Sieg Heil Vaterland“:

Ztrestáme vaši špinavou rasu
Tisíce zemřou kvůli mému vzteku
Naše boty rozkopou vaše zkurvené ženy
Plačte zmrdi, vaše děti brzy zemřou

Z desky Bloodsworn pak pochází nejprve píseň „Heathen Terrormachine“.

Nemáme žádnou úctu k ničemu, co není Árijské
S opovržením rozdrtíme parazity
Pohanská zuřivost psanců terorizuje cizí hordy
Netolerantní nenávist hoří hluboko v nás všech!

A následně i píseň „Antisemitic fundamentalism“

Mrtvoly jeruzalémských dětí krmí hořící pece
Rabínské hodnoty umírajícího světa nahrazené etikou hitlerismu
Půda hnojená nenávistí a krví padlých Izraelců
Zdravíme rostoucí přílivy války, antisemitský fundamentalismus.

Kapela Der Sturmer s keltským křížem

Der Sturmer NSBM

 

Obal desky Der Sturmer „Prapor větší než smrt“

Der Sturmer NSBM

 

Obal desky Bloodsworn

Der Sturmer Bloodsworn

 

K dokreslení všech okolností je třeba doplnit ještě několik drobností.

Koncert bude probíhat v Žateckém kulturním domě, kde se již v minulosti NSBM koncerty odehrávaly. Nejvýznamnější z nich byl koncert ukrajinských Nokturnal Mortum. V březnu 2009 zde také proběhl koncert českých neonacistických kapel Legion S a Nomisterion a dvou německých B.K.G. a Weisse Wölfe, podrobnosti najdete v článku Vyli bílí vlci i pro Dělnickou mládež?

Organizátorem koncertu je produkční společnost Totentanz. Za tou ale nestojí nikdo jiný než Hendrik Möbus, zakladatel kultovní německé NSBM kapely Absurd. Více k pozadí Totentanz v němčině zde.

Celý koncert se odehraje 20. dubna. Patrně jen shodou okolností jde o datum narození Adolfa Hitlera…

Další články týkající se problematiky NSBM:

Sekhmet, Nomisterion a německý kontakt
Varg Vikernes o útocích v Norsku aneb blackmetaloví nacisté potřetí
NSBM made in Bohemia part II
Nesvatá rasová válka aneb blackmetaloví nacisté