Úterý 15/7/2014

Nahnědlá koalice

V sobotu se dějí různé věci. Právě uplynulou sobotu 12.7. se dvě marginální nahnědlé strany na naší politické scéně rozhodly, že je dost individuálních volebních neúspěchů a že si raději půjdou pro ostudu společně. Adam B. Bartoš a Tomáš Vandas si nejpíše vášnivě potřásli pravicí, když se jejich strany DSSS (Dělnická strana sociální spravedlnosti; 0,52% v posledních volbách) a ND (Národní demokracie; 0,46% v posledních volbách) spojily v cosi, čemu se bude říkat Národní kongres a který má zdrcující potenciál zisku jednoho procenta odevzdaných hlasů. Teto projekt nám připomíná podobný pokus české krajní pravice v roce 2005, kdy vznikla Národní pětka (Národní strana, Republikáni Miroslava Sládka, Národní sjednocení, Dělnická strana a České hnutí za národní jednotu), která se ale díky řevnivosti svých vůdců rozpadla ještě před volbami.

 

Cílem stran, v rámci Národního kongresu, má být vzájemná spolupráce na poli proti evropské politiky a koaliční kandidátka do blížících se komunálních voleb. Zároveň je v nejbližší době toužebně očekáváno rozšíření Národního kongresu o další subjekty a objekty. My trochu pomrkáváme po Generaci Identity, která by zde jistě našla své uplatnění.

Přejeme Národnímu kongresu co nejméně úspěchů a jeho počínání budeme sledovat, protože dobrou zábavu v nahnědlém provedení si nikdy nenecháme ujít.
Gratulujeme.