Středa 27/2/2008

Muž na radnici: Štěpán Sládek

www.antifa.czŠtěpán Sládek je šestadvacetiletý student Právnické fakulty Západočeské univerzity a člen místní organizace ODS v Plzni Doubravce. Donedávna byl členem místní organizace v Ošelíně nedaleko Plzně, kde má chalupu. Za ODS kandidoval v Ošelíně i v komunálních volbách.

Jako zástupce ODS působí jako člen Komise Rady města Plzně pro statut a integraci obcí města.

Štěpán Sládek však není jen tak obyčejný mladý člen ODS. Pokud se na něj zaměříme podrobněji, zjistíme zajímavé věci.

Na této fotografii vidíme Štěpána Sládka v dresu floorbalového klubu SK Notorfloric Plzeň, který spoluzaložil a kde působí jako trenér. Už samotná fotka vzbuzuje jisté pochybnosti. Pokud si někdo zvolí dres s číslem 18 (mezi neonacisty velmi často užívaný zástupný symbol - jde o šifru vycházející z pořadí písmen v abecedě, číslo 18 představuje písmena A a H, tedy iniciály Adolfa Hitlera) a na krku se mu houpe keltský kříž, jedná se minimálně o zajímavou shodu okolností.Pokud lze předchozí fotografii vysvětlovat jako zvláštní shodu náhod, tak následující dvě fotografie už hovoří jednoznačně. Na čtyři roky starých fotografiích z demonstrace na Palackého náměstí vidíme Sládka ve společnosti plzeňských neonacistů Tomáše Vondráška, Petra Bratrycha a Martina Horáčka.


Máte dojem, že čtyři roky jsou dlouhá doba? Následující fotografie vznikla v roce 2007. Je na ní Štěpán Sládek v tričku nejznámější neonacistické kapely Skrewdriver. Zpěvák této kapely Ian Stuart Donaldson, je neonacistickou modlou a byl zakladatelem největší mezinárodní neonacistické organizace Blood and Honour.

Skupina Skrewdriver na koncertě.Na Sládkově tričku je motiv z desky Skrewdriver nazvané Voice of Britain. Tričko samotné pochází z neonacistické distribuční sítě Front Records.Pokud si poslechneme text písničky Voice of Britain uslyšíme následující:Now we´ll have a go at the TV and the papers

And all the media Zionists that like to keep us quiet

Trying to bleed our country, they´re the leeches of the nation

We won´t give up quickly, we′re going to stand and fight

Started a war with Germany, and gave away our Empire

Remember Adolf Hitler, remember Crystal Night!
Teď půjdem proti televizi a novinám

A všem sionistickým médiím, co nás chtějí umlčet

Jako pijavice na našem národě nám pouští žilou

My se jen tak nevzdáme, postavíme se a budeme bojovat

To oni začali válku s Německem a zničili naše impérium

Připomeňme si Adolfa Hitlera, připomeňme si Křišťálovou nocMožnosti jsou tedy dvě, buď se jedná o výjimečnou shodu náhod - dres číslo 18, keltský kříž na krku, účast na demonstraci po boku plzeňských neonacistů, tričko neonacistické kapely. Nebo patří Štěpán Sládek mezi neonacisty. Myslíme si, že druhá možnost je pravdivá a naše zjištění, že Sládek udržuje přátelské kontakty s Jaroslavem Brožem, zakladatelem pobočky Blood and Honour v Plzni (který byl v minulosti ve vězení za úvěrové podvody a aktivity spojené s neonacismem) a Václavem Burešem, kterému pomáhá právními radami, nás v takovém názoru jen utvrzují.

Vzniklá situace je v podstatě absurdní. Plzeňský primátor Rödl na jednu stranu zakazuje neonacistickou demonstraci za cenu porušení shromažďovacího zákona, na druhou stranu, v souladu s usnesením Rady zastupitelstva města Plzně č. 1363/2006, osobně vybírá do komise Rady města Plzně člověka, který se pohybuje ve stejném městě na neonacistické scéně a je ve spojení jejími špičkami. Budiž omluven, že své kroky činí v nevědomosti.I když se jedná už o třetí případ za poslední dobu, kdy se v řadách ODS objevuje člověk spjatý s neonacisty, nějaké zevšeobecnění je velice obtížné. Každý případ je značně odlišný. Zatímco ve Sládkově případě máme před sebou mladého kariéristu, tak v případě Milana Bacíka se spíše jedná o zakončení politického turismu a v případě Václava Bureše jde s největší pravděpodobností o mrtvou duši v místní organizaci s problematickou pověstí. Faktem ale zůstává, že ODS se svou nacionalistickou rétorikou a hegemonií na pravé části politického spektra, může představovat pro neonacisty toužící po politické kariéře v mezích zákona ono pověstné nejmenší zlo.
Tomu jen nahrává ochota některých politiků za ODS podepsat se s neonacisty pod jedno prohlášení.

Související článek

Další člen ODS je napojen na neonacisty

Podruhé v krátké době se provalilo, že v řadách ODS působí člověk blízký neonacistické scéně. zde
AKTUALIZACE!

Místní organizace ODS Plzeň-Doubravka na základě informací, které se objevily na serveru Tyden.cz a antifa.cz, doporučila Štěpánu Sládkovi, aby zvážil rezignaci na člena místního sdružení. To také Sládek učinil. zde.

Přitom se obhajoval způsobem, že vše je vlastně náhoda. Trochu se ale zapletl do vlastních lží, když jednou tvrdil reportérovi z Týden.cz o Jaroslavu Brožovi: "Myslím, že jsem ho někde viděl, četl jsem i o něm v novinách.". A podruhé na iDNES přiznává: "Pomáhal jsem mu v právních otázkách."
zde