Středa 7/5/2008

Kdo jsou Ochranné sbory Dělnické strany?

www.antifa.cz

Dělnická strana se definitivně spojila s tvrdým jádrem českých neonacistů a její předseda buď lže, nebo již nemá situaci pod svou kontrolou.

Dělnická strana (DS), vzniklá ze spojení odpadlíků od Republikánů Miroslava Sládka a části členů Republikánské mládeže, založila počátkem tohoto roku vlastní milice pod názvem Ochranné sbory Dělnické strany (OS-DS). Zde je namístě dodat, že DS není první stranou, která milici pod takovým názvem založila, pod stejným jménem (německy Schutzstaffel) působila milice Hitlerovy NSDAP, která se do historie zapsala pod zkratkou SS. DS je tak jedním z dalších oficiálních fašizujících subjektů, který pochopil, že jediná cesta z úplné marginalizace a demonstrací ve 20 lidech je obrátit se na neonacistický underground, který jako jediný tvoří v rámci "extrémní pravice" relevantní rezervoár sil. Více o spojení DS s neonacisty si můžete přečíst zde.

Úkolem Ochranných sborů je podle DS mimo jiné organizování a dohled nad stranickými akcemi. Na členy své ochranky klade DS velké nároky, musejí předkládat jakési Mravní osvědčení a mít dobrý zdravotní stav. Více o Ochranných sborech si můžete přečíst na jejich webu zde.

Konkrétní podoba OS ještě není známa, nicméně o tom, jak bude vypadat si lze udělat obrázek na základě personálního složení pořadateské služby na demonstraci 1. máje. V souvislosti s ní předseda DS Tomáš Vandas v médiích popřel, že by členové "ochranné služby DS, kteří dohlíželi na dodržování pořádku na demonstraci", byli aktivisté Národního odporu. "Od všech, kdo chtějí vstoupit do ochranné služby, žádáme doložení trestní bezúhonnosti," argumentoval. Je to zajímavé vyjádření. Tomáš Vandas tak naznačil, že členy Národního odporu jsou pouze lidé s kriminální minulostí. Více zde. K takovému tvrzení lze jen položit otázku, zda předseda Vandas vědomě lže nebo je již zcela ve vleku nácků z Národního odporu. Pojďme se na pořadatelskou službu, která byla označena bílými páskami, podívat blíž.

Lukáš Levay (Národní odpor Brno)


A zde v tričku s výmluvným nápisem White Broherhood s členem již neexistující neonacistické kapely Ogmias, který má na sobě tričko ještě mnohem výmluvnější.


Pořadatel Tomáš Kebza z Prahy, Národní odpor


Tomáš Kebzu není asi třeba dlouho představovat, jedná se o jednoho z nejznámnějsích neonacistů v ČR a na jeho aktivitě mu neubralo ani několik pobytů ve vězení, kam se dostal mimo jiné za útok nožem, ani skutečnost, ze jeho dědeček byl pro svůj židovský původ vězněn v Osvětimi.


Pořadatel Jan Dufek z Teplic


Jan Dufek je natolik vděčná postava, že jsme o ní před nějakou dobou vydali samostatný článek. V současné době je stíhán za napadení skupiny Romů na Slovenskou. Pozornost doporučujeme věnovat zejména fotografii jeho zad, kterou najdete zde a zejména tomuto videu na kterém je Dufek zachycen ve skutečně mimořádné formě.


Pořadatel Jan Fuksa ze Zlína


Jan Fuksa je jeden z mála neonacistů ve zlínském regionu, který je napojen na celorepublikové struktury. Na následujících fotografiích hajluje na koncerte britské neonacistické skupiny Bruttal Attack. O tomto koncertu si můžete dozvědět více zde.


Pořadatel Antonín Nedvěd z Prahy, Národní odpor


Antonín Nedvěd je jedním z členů staré gardy Národního odporu. Za násilnou trestnou činnost byl před časem ve vězení.


Petr Knor z Národního odporu Praha


A takto se dotyčný pořadatel profiluje v soukromí, hákový kříž, Totenkopf (znak Ochraných sborů - neboli SS - hitlerovské NSDAP) a výmluvný slogan "Born to be Nazi".


Pořadatel Jiří Tůma z Prahy, Národní odpor


Jiří Tůma je pětatřicetiletý neonacista původem z Jeseníku. I on má za sebou pobyt ve vězení.


Pořadatel Lukáš Rod z Prahy, Národní odpor


Lukáš Rod je mladý člen pražského Národního odporu a spolupořadatel neonacistických koncertů. I on byl v minulosti stíhán za násilnou trestnou činnost.


Martin Mička (Národní odpor Brno)


A takto to vypadá, když se svlékne. Opět Totenkopf, runové SS, Messerschmitt s číslem 18, hitlerovská armáda.


Z výše uvedeného je tedy zcela zřejmé, že mravní kvality pořadatelské služby Dělnické strany jsou zcela nezpochybnitelné, je plná trestně bezúhonných osob, které s neonacisty a Národním odporem nemají nic společného a předseda Vandas má situaci plně pod kontrolou.