Úterý 2/10/2007

Kdo je Erik Sedláček (Sedlis-Diehard)

Média s notnou dávkou vzrušení zaregistrovala plán neonacistů pochodovat v den výročí Křišťálové noci pražským židovským městem. Nahlašovatelem pochodu je Erik Sedláček. Vzhledem k opakovaným žádostem novinářů o informace o jeho osobě jsme se rozhodli uveřejnit tento článek. Uvádějte prosím zdroj www.antifa.cz

Erik Sedláček je šestadvacetiletý neonacista z Ledče nad Sázavou. Spolu s Milanem Hrochem ze Světlé nad Sázavou a Michalem Podolákem z Jihlavy patří k intelektuální špičce neonacistické scény na Vysočině.

Do povědomí antifašistů se zapsal pod pseudonymem Sedlis-Diehard (ještě předtím užíval nick Spartan), který používá minimálně od dob svého působení na dnes již neaktualizovaném a zpustlém informačním portálu www.nsec-88.org. Stránky NSEC88 provozoval v Americe žijící neonacista českého původu s pseudonymem Brutus Maximus, dodejme, že NSEC je pobočka spolku NSDAP/AO, amerického nacisty a podivína Gerharda Laucka.

Brutus Maximus Sedláčka poněkud nabubřelou formou jmenoval "Hlavním Mluvčím NSEC pro Českou Republiku":
Vzhledem k tve naplni prace,k efektivite a oddanosti s jakou ji vykonavas, Ti tedy udeluji titul "Hlavni Mluvci NSEC pro Ceskou Republiku"!!! (angl: Head Spokesman of NSEC for Czech Republic). Doufam, ze budes hrdy na svuj titul a dale vykonavat poctivou praci pro nasi organizaci. Mej na vedomi, ze ted jiz nepatris k radovym clenum a vstahuje se na tebe vetsi zodpovednost - na prvnim miste je VZDY nejprve Arijska rasa, pak NSEC a nakonec my vsichni ostatni smrtelnici! Kategoricky ted tedy patris do noveho 3. stupne (coz je nejvice ceho v CR lze dosahnout! 3. stupen je vlozen za stary 2. stupen - stary 3. se stava 4.) spolu s budoucimi jinymi vedoucimi osobami kazdeho oboru NSEC.
Tak blahopreji a hodne stesti v dalsim boji!
Viteztvi Zdar!

Brutus

Slyšeli jsme, že si dokonce nechal natisknout vizitky s tímto titulem a pak je rozdával na demonstracích a white power koncertech. (Uveřejněná ukázka je z zveřejněné interní komunikace mezi Brutem Maximem a Sedláčkem, která byla v roce 2004 publikována na stránkách antifa.cz. Tento moment můžeme považovat za začátek úpadku NSEC.)

Sedláček byl také autorem elektronického zinu Poslední generace, který byl šířen prostřednictvím webu NSEC88. Zinu vyšly celkem tři čísla a jedno speciální vydání věnované cause Filipa Vávry. Neobvykle velké (i na neonacistický časopis) množství materiálu bylo věnováno židům a židovskému spiknutí. Napoví již pohled na titulky: "Po stopách židobolševismu", "Židé v administrativě prezidenta G. Bushe", "O knize, která tenkrát nevoněla židovské náboženské obci a o jedné rituální vraždě", "Koncentrace zla - úvaha o židovském národě", "Jsou to stupidní židé" nebo "Velká židovská lež".

Čtvrté číslo Poslední generace vyšlo začátkem roku 2005 a celé bylo věnováno údajné udavačské aféře zakladatele Národního odporu a kdysi jeho mediální tváři Filipa Vávry. Údajně došlo k tomu, že v době Vávrova pobytu v Brně jeho bývalá milenka našla ve Vávrově počítači podivné texty a na pomoc si přizvala vůdčí postavu brněnského nazichuligánského gangu JKG a spřáteleného IT specialistu. Rozpoutal se kolotoč obviňování a na internetu uveřejňovaných denunciací. Za této situace vstoupil do věci Sedlis Sedláček jako arbitr a vydal čtvrté a poslední číslo Poslední generace s titulem Filip Vávra: Oběť komplotu nebo policejní konfident, ve kterém se postavil na stranu těch, kdo si myslí, že Vávra konfidentem opravdu je.

Toto angažmá spojené se sebepropagací na diskusním fóru hooligans.cz (kde donedávna každý jeho příspěvek zdobily věty: "Kdybych měl pokřtít Žida, musel bych ho vzít na most nad Labe, zavěsit mu mlýnský kámen na krk a shodit ho do vody" nebo "Holoucaust nebyl, ale bude") mu pomohlo utužit postavení mezi neonacisty. Roli sehrála i jeho ochota dát své jméno všanc coby oznamovatel demonstrací. V této souvislosti se nabízí otázka, zda jeho angažmá v aféře Filipa Vávry nebylo motivováno žárlivostí na charismatičtějšího a snahou zaujmout jeho místo a nebo zda byl veden pudy ještě nižšími.

V dubnu 2006 skončil Sedláček na několik týdnů ve vazební cele, pro podezření z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka a byla u něho provedena domovní prohlídka. Trestní stíhání v současné době stále běží. Od letošního května proti němu běží další stíhání v souvislosti s rozpuštěnou prvomájovou demonstrací Národního odporu v Brně.

Na přelomu roku 2006 a 2007 se z Ledče nad Sázavou přestěhoval do Prahy, a bývá viděn ve společnosti pražských neonacistů Patrika Vondráka (podle IDNES druhý oznamovatel neonacistické provokace v židovském městě, o něm možná příště), Petra Kalinovského (proslulého výroky v reportáži TV Nova, kde vykládal, jak opilecké násilí nacistů ve Světlé nad Sázavou je taková mala laboratoř národního socialismu) nebo bývalého strážníka Milana Tobiáše propuštěného od policie pro styky s neonacisty. Účastní se i zájezdů do Německa na akce NPD.

Sedlis Sedláček není úplně jednoznačně přijímán ani mezi svými, někteří ho považují za fanatika příliš zahleděného do Německa, jiní mu nemohou zapomenou fakt, že údajně zdefraudoval výtěžek z benefičního prodeje vydavatelství Dr. Goebbels Press.

Související článek z 25. září 2008
Neonacisté dostali roky vězení za vydávání rasistického časopisu
Volební kandidát Dělnické strany Erik Sedláček a jeho kamarád Libor Budík dostali u havlíčkobrodského soudu tresty vězení za vedení neonacistického internetovému časopisu. Sedláček má strávit za mřížemi tři roky, Budík byl odsouzen k dvouletému trestu.


Libor Budík a Erik Sedláček
 

 


Erik Sedláček na demonstraci Národního odporu 1.5.2007 v Brně

Erik Sedláček

Erik Sedláček

Erik Sedláček na demonstraci Národního odporu 1.5.2005 v Brně

Erik Sedláček na demonstraci na podporu Vlastimila Pechance 21.4.2007 v Plzni

Erik Sedláček zadržen na demonstraci NO 1.5.2007 v Brně