Sobota 18/10/2008

Kandidáti DS: Ústecký kraj

Dnes měli občané České republiky poslední možnost zúčastnit se krajských, případně senátních voleb. Podívejme se konkrétně, kdo kandiduje za DS na Ústecku. Rasisticky naladění voliči v Ústeckém kraji zřejmě zvažovali, zda mají skočit na lep xenofobní kampani hejtmana za ODS Jiřího Šulce nebo vsadit na jistotu a dát hlas neonacistům z Dělnické strany. Přestože na kandidátce DS v tomto kraji byli především mladší neonacisté, díky aktuálním událostem v litvínovském Janově, se již stačili "proslavit". Část z nich se totiž objevila v roli provokatérů v litvínovském sídlišti, které je známé početnou romskou komunitou. Jako Ochranné sbory DS zde chtěli „udělat pořádek“. Místní Romové ale nezvané návštěvníky nevybíravě vyprovodili.

 

V reakci na tuto nepovedenou předvolební exhibici se pražský neonacista Filip Vávra rozhodl vyprovokovat v Litvínově údajný spontánní protest nespokojených občanů. Během dnešního dne se ukáže, jak tato rasistická akce bude vypadat, jak se k ní postaví neonacisté, jak policie a jak místní Romové. Přesto je ale už teď jasné, že půjde o demonstraci síly neonacistů z celé republiky. Jde totiž o poslední možnost jak se před koncem právě probíhajících voleb ještě více mediálně zviditelnit.

Číslem jedna na kandidátce DS pro Ústecký kraj je šestatřicetiletý obchodní referent z Teplic Jiří Štěpánek. Jedná se o místopředsedu DS, bývalého člena Sládkovi SPR-RSČ a redaktora periodika této strany Republika. Ta byla známa především nenávistnými výpady proti Romům a Německu.

 


Jiří Štěpánek ve světlé bundě ve společnosti vedení DS a neonacistických kandidátu Václava Bureše, Michala Glase a Markéty Pražákové

 

Pod číslem dva najdeme na kandidátce Petra Kotába. Nechybí na žádné demonstraci DS a je i velmi aktivním autorem jejich webových stránek. Patří k "metalově-satanistické skupině" uvnitř Dělnické strany, která zřejmě nevyznává křesťanské a konzervativní hodnoty, které se DS tak usilovně snaží propagovat.

 


Akce DS v roce 2003, Petr Kotáb je vpravo

 

 


Petr Kotáb se satanistickým pentagramem, vpravo další kandidátka DS v Ústeckém kraji, satanistka Lucie Bejčková

 

Jednadvacetiletá Lucie Bejčková z Mostu, o které jsme již psali v článku Dělnická strana káže vodu a pije víno se nachází na sedmém místě kandidátky. Účastnila se i provokace OS-DS v Janově.

 


Kandidátka DS Lucie Bejčková se satanistickým make-upem, v tričku s tzv. "Leben Rune", znak SS Lebensborn, používanou také na hrobech příslušníků SS. Vnímavý čtenář na jejím make-upu odhalí i další Leben-Rune na její bradě a na čele tzv. "Odal-Rune", znak SS divize "Prinz Eugen" a také Hlavního úřadu SS pro rasové a osídlovací záležitosti (Rasse und Siedlungshauptamt SS)

 

Číslo čtyři má osmnáctiletá barmanka Lucie Šlégrová, mladší ze sourozenců Šlégrových. Na kandidátce DS figuruje její bratr Jiří Šlégr (č.13) i jejich rodiče (č.9 a 21). Lucie a její bratr Jiří navštěvují demonstrace Národního odporu a Autonomních nacionalistů zhruba od roku 2006. Za Lucii Šlégrovou se při konfrontaci s Romy schovával zbytek hrdinných Ochranných sborů DS. Podle šéfredaktora Dělnických listů Martina Zbely je Šlégrová neohrožená revolucionářka, která je předzvěstí nastolení Období národně-sociálního Řádu, který zahájí Dělnická strana v okamžiku vítězství. Přitom to není zas tak dávno, kdy byly sourozenci Šlégrovi, svými neonacistickými kolegy označeni za policejní konfidenty. Stalo se tak na stránkách nazi-chuligánů z Mostu RaB, kteří své kamarády touto cestou před oběma sourozenci varovali. Zajímavé je, že před volbami článek o údajném konfidentství ze stránek RaB zmizel.
Pro připomenutí si dovolíme z něj odcitovat: Ignorovali jsme se až do jisté doby, než se na policii objevilo několik fotek z oslav narozenin a podobných akcí. Díky těmto fotkám bylo hned několik mosteckých aktivistů obviněno z propagace fašismu a z jiných dalších příbuzných paragrafů. Z nejmenovaných zdrojů moc dobře víme, že právě tyto fotky poskytla zde zmiňovaná sourozenecká dvojice za nemalý peněžitý obnos. Před časem, byla tato dvojice viděna na hudebním koncertě v Teplicích, který se konal na podporu jednoho uznávaného teplického aktivisty, který byl uvězněn. Lucie Šlégrová má doma, jak nám sdělil jistý zdroj, velmi kvalitní sbírku fotografií, právě ze zmiňovaného koncertu. Je vidět, že i někteří aktivisté z našeho blízkého okolí netuší jakou krysu si nejspíš hřejí na prsou. Obaváme se, že Jeník Nováků (mostecký policista z protiextrémistického) bude mít opět krásnou nástěnku ve své teplé kanceláři. Jeden z důvodů, proč jsme s tou to dvojicí přestali komunikovat bylo i jejich asociální chovaní. Doupouštěli se totiž krádeží. Celá jejich rodina nakupovala bez placení. V obchodnim domě Interspar v Mostě, byli chyceni ochrankou, když projížděli přes pokladnu s plným nákupním košíkem u pokladní s kterou byly na lupu předem domluveni.

 


Oba sourozenci Šlégrovi s předsednictvem DS na demonstraci v Hradci Králové

 

 


Lucie Šlégrová a Lucie Bejčková se slušivým "corpsepaintem". Lucie má na sobě tričko s obrázkem nacistického vojáka a anglickým napisem "Jsme zpátky".

 

 


Tři kandidáti DS při hře s noži

 

 


Lucie Šlégrová v tričku se jménem neonacistickém kapely Weisse Wolfe se stylizovanými znaky Hitlerjungend a SS

 

 


A její bratr, Jiří Šlégr, se znakem jednotek Wehrmachtu, příslušníků Hitlerových horských jednotek Gebirgsjäger Edelweiss, účesem a la Hitler a německým samopalem MP40 zvaným „Schmeisser“

 

 


Zde na demonstraci Národního odporu 1.5.2006 v Praze

 

Dalšího kandidáta Petra Nyče známe již z jednoho našich článků Dost dobrá kalba a jako pravidelného účastníka akcí Národního odporu a autonomních nacionalistů.

Na závěr přinášíme několik velice výmluvných fotek Jana Procházky z Mostu. Na kandidátce ho najdeme pod číslem 22. Z fotografií si můžete udělat představu, do jaké podoby by asi stylizoval ústecký krajský úřad, pokud by byl ve volbách úspěšný. Podobně jako jiní neonacisté, například Michaela Dupová, kandidátka DS ve Středočeském kraji, má i Jan Procházka na těle vytetované heslo jednotek SS "meine Ehre heisst Treue".

 


Bylo by to nacistické Německo...

 

 


...nebo otrokářská část Ameriky z období bojů Severu proti Jihu?

 

 


Nejlíp to jde ale s kamarády

 

Jak je vidět, i v Ústeckém kraji jsou neonacisté nejsilnější složkou takzvané Dělnické strany. Po představení nazi kandidátů z Vysočiny, západních Čech, Zlínska, severní Moravy a , ze středních Čech skutečně nezbývá mnoho pochyb o pravé podstatě této straničky. Nakolik bude přitažlivá pro místní obyvatelstvo se dozvíme v nejbližších dnech.

Každopádně je Dělnická strana: Ještě větší podvod než jste doufali!