Pondělí 20/10/2008

Kandidáti DS: Jihomoravský kraj

www.antifa.czI po skončení voleb do krajských zastupitelstev 2008 nepřestáváme představovat kandidáty Dělnické strany. Nyní vám přinášíme ty z Brna. Podívejme se na ty, o kterých prý předseda Vandas neví, co jsou zač.

Dělnická strana obsadila pro volby do krajských zastupitelstev všechny kraje. Její kandidáti nechybí tedy ani v Jihomoravském. Že zde najdeme účastníky neonacistických demonstrací a aktivisty Národního odporu asi nikoho nepřekvapí.

V čele brněnské kandidátky Dělnické strany stojí studentka Simona Skoumalová. Není to zrovna dcera Einsteina a ani kvalitní rétorka. Její volební program je postaven na tom, že bude dělat politiku podle svých slov „srdíčkem“. O tom, kde politicky bije její srdíčko, jsme se mohli přesvědčit na několika neonacistických demonstracích, které ráda navštěvuje. Nechyběla ani na význámných koncertech neonacistických kapel nebo na akci Blood and Honour v Budapešti s názvem Day of Honour.

Simona Skoumalová s předsedou Dělnické strany Vandasem.

Na šestém místě kandidátky stojí brněnský zámečník Jan „Vrabčák“ Vrabec. Tento aktivní neonacista se pohybuje kolem Národního odporu Brno od roku 1999. Na konci devadesátých let byl jeden z nejaktivnějších členů Republikánské mládeže v Brně a po jejím zákazu se přeorientoval na Dělnickou stranu, jejíž odznáček nosí hrdě na klopě. Vrabec má rád akci, chodí provokovat na levicová shromáždění a účastní se neonacistických demonstrací po celé zemi. K vidění byl v prvních řadách rozehnané demonstrace na 1. máje 2007 v Brně.

Vrabec na demonstraci Národního odporu 1. května 2007 v Brně.

Nejaktivnější člen brněnské pobočky Dělnické strany kupodivu nekandiduje. Pavel Procházka je bývalý místopředseda Republikánské mládeže v Brně. Rád nosí trička s neonacistickými symboly a místo pozdravu od něj uslyšíte „Jude raus“. Procházka je jeden z nejaktivnějších členů strany a společně se Simonou Skoumalovou tvoří rozhodčí komisi strany, jejíž předseda je bývalý lídr Národních korporativistů Jiří Petřivalský.

Pavel Procházka drží transparent na předvolebním mítinku strany v Brně.