Úterý 11/11/2014

Igor Oliněvič

Na jaře letošního roku vyšel český překlad deníku běloruského anarchistického vězně Igora Oliněviče Jedu do Magadanu. Vydání připravily společně Antifašistická akce a Československá anarchistická federace a měly k tomu dva zásadní důvody: jednak rozšířit informace o represivní praxi panující v Bělorusku, jednak shromáždit díky prodeji Deníku finanční prostředky pro běloruské kamarády.
V září oslavil Igor Oliněvič už počtvrté narozeniny ve vězeňské cele a v září byla také už většina výtisků Deníku rozprodána. Takže vlastně v tu symbolicky nejvhodnější chvíli putují peníze z této solidární akce k běloruským anarchistům.
Děkujeme všem, kteří se zapojili do této solidární akce koupí výtisku knihy, protože bez nich by se pomoc běloruským kamarádům nemohla uskutečnit.
Děkujeme všem, kdo si knihu přečetli a dokážou si aspoň trochu představit, v jakých podmínkách musí běloruští anarchisté fungovat. Odsouzení bez důkazů a bez přiznání, jen za politický názor, které pro Igora Oliněviče znamená osm let života za mřížemi, je vlastně jen pomyslnou špičkou ledovce fungování profízlované společnosti pod vládou Lukašenka.
Děkujeme, že spolu s námi nejste lhostejní k osudu perzekvovaných anarchistů.

Informace o Igorovi a stíhaných anarchistech naleznete na webu Anarchistického černého kříže.

Knihu lze zakoupit přes eshop xbastax.