Neděle 31/5/2015

Hell Fast Attack a NSBM

26. a 27. června se má v brněnském autocentru Obora u hradu Veveří uskutečnit IX. ročník festivalu blackmetalové hudby Hell Fast Attack. Již v minulých letech na festivalu vystoupily kapely spojené s neonacistickou scénou. Jmenovat můžeme Ad Hominem, Infernal War, Sekhmet nebo Dark Earth. I letos se do Brna chystá hned několik národně socialistických black metalových (NSBM) kapel z Ukrajiny, Polska nebo ČR. Specifiky NSBM (nebo také aryan black metalu) se zabýváme dluhodobě a opakovaně jsme se jim při různých příležitostech věnovali v samostatných článcích - zde, zde a zde. Ve zkratce lze říci, že NSBM představuje prolnutí neonacistické ideologie s black metalovou hudbou. Pojdmě si v dnešním článku představit vybrané kapely z festivalového programu, z nichž některé dosahují v neonacistické scéně světového významu. Největším tahákem festivalu je bezesporu legendární NSBM kapela z Ukrajiny Nokturnal Mortum. Její členové se na festivalu představí i v dalších dvou kapelách, a to v Elderblood a Ulvegr.

Ukrajinská NSBM scéna - Nokturnal Mortum, Ulvegr, Elderblood
Kapela Nokturnal Mortum vznikla již na konci roku 1991, tehdy ještě pod názvem Suppuration. K přejmenování na Nokturnal Mortum došlo až v roce 1994. Zakládajícím členem a mozkem kapely je Evgeni "Knjaz Varggoth" Gapon, který má ještě vedlejší projekt Mistigo Varggoth Darkestra, hrající atmosféricko-ambientně-industriální black metal. Tato kapela původně hájila pozice typické pro black metal konce devadesátých let – satanismus obohacený, nebo spíše vytlačovaný, národně pohanskými prvky. K posunu směrem k NSBM došlo v průběhu času. Kapela stačila před svým otevřeným příklonem k neonacismu vydat několik LP, kterým se dostalo na metalové scéně slušného uznání. V roce 2001 však americká nahrávací společnost The End, která pro Nokturnal Mortum zajišťovala produkci, vydala prohlášení, že přerušuje jakékoli další styky s kapelou, protože ač si váží její muziky, nemůže v žádném případě podporovat její stále extrémnější ideologii. Kapela se veřejně prohlásila za stoupence árijského black metalu a vyzvala k válce se židovstvem. V prosinci roku 2001 vystoupila na festivalu Kolovorot v Charkově pořádaném ukrajinskou větví Blood and Honour jako hvězda večera a dnes patří spolu s Absurd ke kultovním kapelám NSBM. Nokturnal Mortum se podíleli např. na desce s názvem Eastern Hammer, kde se objevili ve společnosti známé ruské NSBM kapely Temnozor a skupin North a Graveland. Členové Graveland se sami nazývají ultrapravicovými bílými národními socialisty. Jim Nokturnal Mortum složili poctu tím, že jednou skladbou přispěli na kompilaci Chronicles Of Tyranny & Blood - A Tribute To Graveland. Kromě toho nahráli i covery kapely Absurd (písně Mourning Soul a Eternal Winter) a dokonce se pustili do předělávek písní White Power a The Snow Fell od britské neonacistické kapely Skrewdriver. Stejně jako v případě dalších NSBM kapel patří mezi hlavní okruhy zájmu skupiny Nokturnal Mortum antisemitismus spojený s vyhlazovací válkou proti světovému židovstvu, které se v očích nácků snaží skrze Z.O.G. (The Zionist Occupation Government), konspiračními teoriemi vybájenou židovskou organizaci světového významu, ovládnout svět a rozdělit bratrské Árijské národy. Proti Z.O.G. neonacisté včetně Nokturnal Mortum staví solidaritu spojených Árijských národů, které sjednocuje čistota árijské krve. Ta se zatím podle jejich názorů nejlépe sjednotila pod vlajkou se svastikovým křížem s heslem Krev a Čest, které si od od Hitlerovy mládežnické organizace vypůjčila stejnojmenná neonacistická organizace Blood and Honour.

Nokturnal Mortum jsou nekompromisními zastánci antisemitismu a bílé nadřazenosti, árijského bratrství a vyhlazovací války, která podle nich jako jediná může zastavit celosvětové židovské spiknutí. O všem vypovídají následující texty písní Nokturnal Mortum, které patří do repertoáru, s nímž kapela hodlá vystoupit na letošním ročníku Hell Fast Attack.

Nokturnal Mortum - The Call of Aryan Spirit (album Nechrist 1999)
...
Silver People With White Skin
Are Gathering To Perform A Rite
The Wisemen Are Cursing On The jewish scum
And I See The white man's power!
Spit In jewish faces, Cut them Into Pieces
Let them Choke With their Lie
Let The Woods Grow Up On their corpses
Only white man's power!
...
The Damnation On jews!
White Power, You Have To Destroy Of useless tribes
Under Your Glorious Obsession!
Because they Are not people,
They Are worms whose mission is Only parasitism
Let The Aryan Spirit Support Us!

Nokturnal Mortum - Hailed Be the Heroes (album Weltanschauung 2005)
...
Upon the Aryan honor and enemies' bones
We shall lead the true way to the glorious "iriy" Valhalla
Pure heart filled with Aryan blood
Let it beat and let heroic archetypes arise
The spirit yearning to battle
Forever be with you
In your purest blood
It's in your family
It's in your fatherland
It's still alive
And shall shine again in the native Ukraine
Raise your swords the way up high to hail the sun
It's death or victory
These are two ways that lie before our choice
White race would be the highest goal
...
Betrayal stood upon your way
Red butchers destroyed our land
And now Jewisk pest dominates
Brother hold your weapons firm

Nokturnal Mortum - The New Era of Swords (album Weltanschauung 2005)
...
The clang of breaking chains is the new era of swords
Z.O.G. rules among the nations
The world is full of falsity and lies, they buy all the world
That do belong to higher race, they march across the lands
That do belong to us, they preach eternal peace
But they prepare for war, for war without honour
For war without rules
Where honest swords do not sing their song
But stabs in back are welcomed more
Our race has risen up towards the sky
Has reached the very depth of seas
...
By blood, by honour
By revenge, by force
I swear our kin shall not die
The clang of breaking chains is the new era of swords

Nokturnal Mortum - The Taste of Victory (album Weltanschauung 2005)
...
Its all the same, who is guilty.
Let the gods see the truth and judge them all
all those who died in nineteen forty five
All those who won and who have lost
For sacrifices made to the wrong gods for power given to Enemy
Hail soldier hold your banner high
time has come to sacrifice your life
Though it's your brother who stands on other side still it's time to fulfill the orders to kill
The beast thirsts for Aryan blood squeezing down his greedy claws
With a stolen power he forces brothers to whet against each other
...
What incited Germans to go against Slavs
who made Russia to rot Ukraine
Who sucked power from the world as a vampire
who feels himself a master today
We remember your feats as soldiers of white race
No matter either you were German or Slav
Ghosts of war stand before our eyes
so we shall not repeat the old mistakes again
We do remember our forefather's oaths
we do believe in power of 14 words
Towers have fallen but the persons do stand firm and the Mason's pyramids do stare into our souls
The taste of victory is bitterness and sarcasm
It's price was Shekel and their scourge upon our trampled backs
Oh world beware new master this desert breed won't die on their own
If they weren't burnt those 60 years ago they should be burnt today
...

Kapela Nokturnal Mortum dává ráda najevo svoje politické přesvědčení často i v podobě různých symbolů, mezi které patří keltské kříže (zastánci bílé nadřazenosti je používají jako náhradu za zprofanovaný kříž svastikový), ale i samotná svastika. Jak můžete vidět na přiložených obrázcích, Nokturnal Mortum jí využívají hojně. Vlevo na albu The Taste of Victory v souvislosti s německým, druhoválečným vojákem (hned několik svastik můžete vidět přímo v názvu kapely). Vpravo pak svastika stylizovaná pomocí čtyř samopalů, uvnitř s tryzubem, hojně používaným znakem Ukrajiny. Ten mimojiné používala i Banderova Ukrajinská Povstalecká Armáda. Právě to je důvod, proč si na Ukrajině získal takovou oblibu ve scéně neonacistické.

Vedlejší neonacistické projekty členů kapely Nokturnal Mortum.
Nokturnal Mortum hojně spolupracuje se členy polské White Power skupiny Honor. Zpěvák Nokturnal Mortum Evgeni "Knjaz Varggoth" Gapon spolu se členem Honor založil projekt Warhead (jenž vydal mimo jiné i alba Aryan Nation's Rebirth a Defenders of the Blood, oboje na Ultima Records v roce 2001) a kapelu Aryan terrorism (album War na White Records v roce 2000). Kapela Aryan Terrorism na albu War vyjádřila, i když s pravopisnou chybou ve jméně, podporu stíhanému a následně vězněnému zpěvákovi německé NSBM blackmetalové kapele Absurd Henriku Mobusovi, který byl jako mladistvý společně s dalšími kamarády internován do ústavu za vraždu dvanáctiletého soukmenovce. Mobus si v pozdějších letech za svojí neonacistickou aktivtu vysloužil další stíhání a věznění. Na celé kapele Aryan Terrorism je ale nejzajímavější přímočarost na jejím jediném albu s názvem War. Abychom porozuměli sdělení alba, nemusíme číst jednotlivé texty, bohatě nám postačí přečíst si několik názvů jednotlivých písní na albu, jako například Jewish Provocation, Our Banner Swastika!, A National Socialistic nebo In the Name of Our Aryan Blood. Případů otevřené spolupráce mezi členy "tradičních" neonacistických kapel a kapel z prostředí NSBM se dá najít spousta. Současní či bývalí členové Nokturnal Mortum dále vystupují v řadě jiných kapel a projektů, z nichž mnoho je či bylo označováno za NSBM (kapely se k NSBM mnohdy otevřeně nehlásí a často již nemají v textech pasáže, jenž by je s neonacisty přímo spojovaly, částěčně i kvůli tlaku zvenčí a problémy s pořádáním koncertů) - např. Finist, Astrofaes, Khors či spolupráce na jednom z folkových projektů "Wojnara", člena známé polské NSBM kapely Saltus (ta vystupuje na letošním festivalu Hell Fast Attack rovněž a budeme se jí věnovat v pokračování článku). "Vrolok" (kytarista Nokturnal Mortum) a "Odalv" (bývalý bubeník Nokturnal Mortum) hráli společně v kapele Runes of Dianceht. Jednalo se o kapelu otevřeně neonacistickou, na jejíž koncertech se běžně objevovaly neonacistické symboly jako trojramenná svastika (triskelion), nechvalně proslavená jako symbol apartheidu, a hajlovalo se. "Odalv" s dalším bývalým členem Runes of Dianceht "Helgem" teď hraje ve formaci Ulvegr, která na brněnském festivalu Hell Fast Attack bude letos také vystupovat. Stejné je to i v případě kapely Elderblood, kde účinkuje Odalv. Aleksei "Bairoth" Tverdokhlebov, současný bubeník, nezůstal pozadu a nahrál singl s White Power kapelou Velimor.

Ukázky z vedlejších projektů člena kapely Noturnal Mortum Evgeni "Knjaz Varggoth" Gapona:

Warhead - Blood and Honour (album Defenders of the Blood)
...
Blood and honour, fatherland and our soil
this is our pride, this is our struggle
Blood and honour, the sword in my hand
Loyalty to the banner, loyalty to the race

Warhead - Eternal White Race (album Defenders of the Blood)
...
Riot against black emigrants
Fight, against foreign blood
Pride of eternal white race
Racial Holy War, the hope for the world

Aryan Terrorism - Our banner – Swastika! (album War)
When z.o.g has a power we don’t
there’s only one solution
- a WHITE RESISTANCE
ARYAN TERRORISM
and TOTAL WAR
...
z.o.g exterminates us one by one
by imprisoning us and killing our
leaders but we are Aryan people
Our banner – Swastika!

Aryan Terrorism - A National Socialistic Call (album War)
It is sunny day around
Heavy boots march on the grounds
Pack of wolves, an Aryan hounds
Where you fucking niggers are!?!

The smell of monkeys makes me spit
Beat beat beat them fucking beat
The planet can’t stand motherfucker’s feet
They must eat their own stinky shit

Shoot the niggers
Shoot them fucking all
A National Socialistic Call
Pull the trigger
Shoot subhuman all
A New Order for a New World
White Power!

The sunny days for nigger left behind
We cant feel free of fucking black skin swines
One must stop subhuman crimes
Do it now for we don’t have a time
The coloured bastards rape our girls
Subhuman sells our children drugs
They are in the government – it fucking sucks!
It’s time to go on, waste no words!

Členové Nokturnal Mortum to umí rozjet i na koncertě kapely Runes of Dianceht, v níž hráli. Vlevo na koncertě, kde předskakovali ukrajinské White Power kapele Sokyra Peruna. Svastika přímo v názvu Sokyra Peruna, hajlování ani další neonacistické zástupné symboly na podobných koncertech nemohou chybět.

 
Hajlování nesmí chybět ani na desce kapely Warhead, kterou zpěvák Nokturnal Mortum má společně se členem polské White Power kapely Honor.
 
Obrázek z alba War od kapely Aryan Terrorism zpěváka Nokturnal Mortum Evgeni "Knjaz Varggoth" Gapona. Kapela v něm vyjádřila podporu stíhanému a následně vězněnému zpěvákovi německé NSBM blackmetalové kapely Absurd Henriku Mobusovi. Chybět na albu nemohla ani neonacisty tradičně využívaná odální runa - Othala, kterou si v jisté úpravě oblíbila i jedna z jednotek SS.
 
Politická aktivita - ukrajinský ultranacionalismus
Nokturnal Mortum se v minulém roce nechali slyšet v tom smyslu, že se už nejsou politickou kapelou. Jak si takový distanc od politiky kapela představuje, nám předvedla právě v loňském roce, kdy vystoupila na zářijovém koncertě v Kyjevě. Ten organizoval Pravý sektor, ultranacionalistická organizace hlásící se k postavě ukrajinského kolaboranta s nacisty Stepana Bandery. Na koncertě společně s Nokturnal Nortum vystoupila mimo jiné i ukrajinská White Power kapela Sokyra Peruna, která v minulosti hrála i v ČR. Nokturnal Mortum opakovaně vyjádřili podporu Pravému sektoru a jejím dobrovolnickým praporům, složeným převážně z neonacistů a rasistických hooligans, kteří na východě Ukrajiny bojují proti proruským separatistům. Kapela nejenže podpořila koncerty Pravého sektoru, ale neonacisty z dobrovolnických praporů Pravého sektoru podpořila i finančně skrze zisk z prodeje benefiční kompilaci Steel Beam Will - Volunteers, na které nahrála novou verzi své písně Hailed Be the Heroes!. Část jejího textu můžete najít v textu výše.
 
Polská NSBM scéna - Saltus, Arkona
Polská kapela Saltus, která má letos na Hell Fast Affack hrát, se tvrdošijně tváří, že s neonacismem nemá nic společného. Jde ale jen o obvyklou strategii NSBM kapel, jak zabránit tomu, aby byly vyřazovány z koncertů a labelů. K tomuto zjištění stačí jen trochu prozkoumat texty a historii kapely.

Podívejme se hned na debutní album "Słowiańska Duma" (Slovanská pýcha) z roku 2000. To otevírá instrumentální skladba nazvaná "Krew i honor" (Krev a čest). Jak jsme psali výše, toto sousloví bylo používáno jako motto Hitler Jugend a zároveň je i názvem mezinárodní neonacistické organizace založené v roce 1987 zpěvákem neonacistické kapely Skrewdriver. Skladba, po které je pojmenováno celé album, pak obsahuje třeba následující pasáž: "Pozvedněme meče lesknoucí se zlatem a krví / V jednotě a válce proti židovským bastardům". A podobných antisemitských narážek je na desce více. V roce 2002 si Saltus sami vydali demo, kde je skladba "Znaki zwycięstwa" (Znaky vítězství) s další zajímavou pasáží: "V majestátu árijského zákona / Po staletí se nic nezměnilo / Pomstíme své předky / Je nejvyšší čas / Pomsta bude krvavá / Mluvý za nás krev a čest". Na albu "Symbole Przodkow" (Symboly předků) se ve stejnojmené písni zpívá "Pod vlajkou svastiky bude bojovat náš lid. Za krev našich otců, do posledního dechu." Zajímavé je i to, že jedna verze této nahrávky vyšla i jako společné album s polskou otevřeně neonacistickou kapelou Legacy of Blood, s níž Saltus v minulosti sdíleli i jednoho člena. Legacy of Blood, v jejichž řadách působili členové polských NSBM kapel Swastyka nebo Veles, na tomto splitu mají mimo jiné i píseň nazvanou "Flame of Aryan Hate" (Plamen árijské nenávisti). Deska vyšla v roce 2002 na americkém vydavatelství Strong Survive Records (SS-Records) provozovaném bratry Christopherem a Adamem Kwiatkowskými patřícími k mezinárodním neonacistickým organizacím Blood & Honour a Combat 18. O rok dříve vyšla na SS-Records kompilace Hail Pagan Europe, kde byli Saltus zastoupeni dvěma písněmi, a to po boku dalších neonacistických kapel jako Selbstmord nebo Ohtar. V roce 2012 vyšla na dvou polských značkách vydávajících převážně NSBM (Hammerbolt Production a Eastside) kompilace, kde se vedle Saltus objevily ještě kapely Biały Viteź, Abusiveness a North. Biały Viteź ve stejném roce vydali split s již zmiňovanými bílými supremacisty (zástánci bílé nadřazenosti), kapelou Graveland (na Eastside records). North o něco dříve, v roce 2007, měli skladbu na kompilaci "Eastern Hammer" (Hammerbolt Production). Kromě nich se na kompilaci objevili ještě Nokturnal Mortum, Temnozor a Graveland. Z těchto faktů si jde udělat obrázek, o tom, jak jsou Saltus svázáni s neonacistickou scénou a jak jsou jejich prohlášení o nepolitičnosti pokrytecká. Ještě můžeme dodat, že kapelu Saltus spoluzakládal "Wojnar", člen známé polské neonacistické kapely Swastyka, která hákovými kříži nešetřila ani na obalech desek.

Kapela Saltus v roce 2001 přidala svojí píseň do kompilace Hail Pagan Europe, jejíž obal s vlající svastikou můžete vidět na obrázku. Vedle něj je fotografie z jednoho z koncertů pořádaných labelem Strong Survice, která barvitě dokresluje, k jakému prostředí má kapela Saltus nejblíže.
 
Saltus spoluzakládal Wojnar, člen známé polské neonacistické kapely Swastyka, která se zařadila mezi ostatní kapely z dnešního článku, jež s hákovými kříži nešetřily ani na obalech svých desek.
 
Arkona (PL)
Podobnou strategii jako Saltus volí i Arkona (nezaměňujte s pagan metalovou kapelou z Ruska), další polská kapela, která má na festivalu vystoupit. I ta se veřejně distancuje od sympatií s totalitními ideologiemi. Tomu se dá jen stěží věřit s ohledem na to, v jakých dalších kapelách se členové Arkony angažují. Nejzajímavější je z tohoto pohledu kytarista "Triumphator", který je ohlášen v line-upu Arkony pro letošní Hell Fast Attack. Ten je spojen s kapelami Infernal War a Thunderbolt.

Zastavme se nejprve u Infernal War. Tato kapela, někdy známá i pod jménem Infernal SS (podle jejich debutového alba), svým písním dává názvy jako "Czarne Legiony SS" (Černé legie SS), "Genocide Command" (Příkaz k genocidě) nebo "Jewhammer" (Kladivo na Židy). Poslední zmíněná skladba je ze split alba s českou kapelou Inferno, o které píšeme níže. Další split, který vydali, byl s Warhead, o nichž naopak řeč již byla. Bubeník Infernal War Paweł Pietrzak ostatně ve Warhead několikrát zaskakoval a stejnou úlohu hrál i v další neonacistické kapele Honor. Tu jsme již zmínili o několik odstavců dříve. S Honor nahrával i basák Infernal War s pseudonymem "Zyklon". A jak je to s jejich proklamovanou nepolitičností? To, že prodávali trička s nápisem "Pure Elite Aryan Terror" možná napoví. V rozhovoru, kde byli dotazováni na prohlášení ze splitu s Inferno, ve kterém se píše, že jejich texty nemají nic společného s nacismem, odpověděli následující: "Je zpívání o žido-křesťanské genocidě a anihilaci dnešního degenerovaného multikulturního světa politika? Nemyslím si. Není to věc kompromisu, je to věc konceptu. Nikdy jsme nezměnili názory na nic. Vítězství zdar!"

Thunderbolt byli skupinou sestavenou z členů dalších známých NSBM kapel. Kromě Triumphatora tam hrál opět bubeník Infernal War Paweł Pietrzak, Paimon z Legacy of Blood, Swastyka a Veles nebo Wrathyr z Dark Fury. Skupina vydala hned dvě split alba s Kataxu, což je další NSBM projekt členů Swastyka. Nejen Triuphator je pojítkem Arkony s neonacistickou scénou. Bývalý basák "Conqueror" hrával v polské NSBM kapele Veles a působil i v živé sestavě českých Inferno. K tvorbě samotné Arkony můžeme ještě připomenout, že v roce 2006 nahráli na svou kompilaci coverů nazvanou Wszechzlodowacenie písně od Graveland a White Power kapely Honor.

 
Ani Thunderbolt, vedlejší projekt bubeníka Arkona, není skoupý na využívání symboliky. Neonacistické zástupné symboly jako keltský kříž nebo triskelion, jehož jedno provedení si oblíbili zastánci jihoafrického apartheidu, nesmějí chybět.
Zástupce české NSBM scény - Inferno
Inferno ze severomoravské Karviné je jednou z nejstarších, českých black metalových kapel ovlivněných neonacismem. Členové kapely vystupují běžně v tričkách neonacistických skupin Graveland a Gontyna Kry a na jejich koncertech se schází početné neonacistické publikum. Na rozdíl od ostatních českých kapel se Inferno ke své ideologii celkem otevřeně hlásí. Příkladem může být rozhovor pro český internetový portál Mordegord, kde kapela hovoří velmi otevřeně o svých postojích. Nejprve na otázku, co říkají na tvorbu Ogmias (NSBM kapela z Brna), odpovídá zpěvák kapely Adramelech: „I mně se rovněž líbí víc Ogmias, ale spíše ideologicky než hudebně", aby pak na otázku, zda poslouchá i NSBM a White power odpověděl: „K mým oblíbencům patří Graveland, Gontyna Kry, Kristallnacht, Katharsis, Moonblood, Nocturnal Mortum, Selbstmord, Ohtar, Desaster, Maniac Butcher a spousta, spousta dalších, záleží od nálady. Ze scény White Power: Honor, Konkwista, Iron Youth, Der Sturmer, Buldok, Bound For Glory, Skrewdriwer atd...". Poslední otázka rozhovoru pak přímo zněla: „Jsem si jist, že svou hudbou i názory propagujete ideu jako Pagan Front, Slowianska Duma, Wotan´s Wolk a válčíte s různými křesťanskými organizacemi nebo z ZOG, je to tak?". Zpěvák Adramelech na ní odpověděl takto: „Jednou větou: Inferno je hrdým článkem Slovanské říše, podporující pohanskou víru a čistou Bílou Evropu!!!". Pojem ZOG, tedy "Židovská okupační vláda", který používají výhradně neonacisté, jsme představili výše. Nutno podotknout, že i zmíněná brněnská NSBM kapela Ogmias a její zpěvák, který se v jednom z našich článků proslavil svým tričkem se svastikou (LINK http://www.antifa.cz/content/kdo-jsou-ochranne-sbory-delnicke-strany ), se otevřeně přihlásili k NSBM scéně.

O mnohém svědčí i tvorba a složení kapely Inferno. Inferno vydali mnoho kompilaci a to převážně s dalšími kapelami z NSBM scény, např Proti všem... (1999) - Maniac Butcher, Sezarbil, Inferno. V kapele Sezarbil zpívá zmiňovaný zpěvák zašlé brněnské NSBM kapely Ogmias. Dále split Hrdí a silní - Satanic Martial Terror (2003) se zmíněnou polskou NSBM kapelou Infernal War, která si na split připravila píseň s názvem Kladivo na Židy. V roce 2009 to byl dále split United in Hell, kde se objevily kromě Inferno kapely Tundra, The True Endless a náckové ze severočeského Děčína Sekhmet. Členové kapely Sekhmet patřili dlouhodbě k aktivním členům neonacistické organizace Autonomní nacionalisté Sever a mimo svůj NSBM projekt účinkovali i ve White Power kapele Nomisterion zde. Zajímavé je také složení kapely, které se personálně prolíná s mnoha dalšími českými NSBM kapelami. Členové inferna působí a působili mimojiné v kapelách Moravská Zima, Silva Nigra nebo zmíněných Sezarbil.

Split české NSBM kapely Inferno a polských Infernal War s názvem Hrdí a silní - Satanic Martial Terror z roku 2003. Hromada mrtvol na straně patřící kapele Infernal War má pravděpodobně reflektovat píseň s názvem Kladivo na Židy, která se na tomtu splitu nachází.
 
Závěr
Česká a Slovenská black metalová scéna ve světě nikdy nepatřila k těm největším. Ve své aktivitě vždy zaostávala daleko za zeměmi s tradičně silnou blackmetalovou scénou, jako jsou země severní Evropy, nebo na druhé straně země z východné Evropy východní (hlavně Ukrajina a Rusko). O to víc se v ní však dařilo radikalitě, která se v minulosti projevila nijak neskrývaným neonacismem členů českých black metalových kapel. Bylo tomu tak například u zmíněných kapel Sekmet nebo Ogmias. Festival Hell Fast Attack je v česko-slovenském blackmetalovém prostředí ojedinělou záležitostí. V jeho případě můžeme bez váhání hovořit jako o pokusu české NSBM scény vystoupit ze stínu a postavit se vedle ostatních evropských zemí, kde se podobné festivaly pravidelně konají. V českém prostředí se jedná i o pokus zaplnit místo po ústupu tzv. White Power koncertů, které v minulosti otravovaly České a Slovenské hudební prostředí. Zda se pořadatelům podaří místo zaplnit a tento bezprecedentní pokus o posunutí hranic NSBM muziky v českých poměrech se stane skutečností, je teprve otázka. Festival Hell Fast Attack startuje 26. června.