Sobota 30/3/2013

Delfíni, Petr Klas a nacionální socialisté z Prahy 4

Po čase jsme si opět zahráli na proroky a světe div se, trefili jsme se. Titulek nedávného článku blogu hahaha.antifa.cz, který jsme s nadsázkou nazvali Soumrak chuligánů na Slávii, se překvapivě rychle naplňuje.

 

Většina aktivních chuligánů pražské Slavie musela nejen kvůli ofenzivě mladých sparťanů vyhlásit konec kariéry, na povrch navíc vyplavaly i peprnější případy. Nikdo se pak nemůže divit mladému a šikovnému MMA zápasníkovi z pražského Penta Gymu, používajícímu přezdívku Krutor, že radši od Slavie přešel ke sparťanům. Mladí sparťané totiž ve volném čase "jenom hulí trávu", zatímco mezi slávisty docházel týpek, který si měl podle policie přivydělávat rovnou prodejem "smrtelně nebezpečné" extáze. A ještě si dovolil, považte, zneužít "dobré pověsti" neexistujícího delfinária!

 

 

 

 


První obviněný ze šíření smrtící extáze, hrdý nacionální socialista Petr Klas v tričku Anti Antifa z produkce Hate Core shopu, který založil Martin Franek.

Všichni, kdo sledují NS a chuligánskou scénu, vědí, že i přes verbální proklamace o nenávisti k "feťákům" slouží prodávání drog některým jejich zástupcům jako vítaný přivýdělek a rozhodně se nejedná o nový trend. Připomeňme alespoň dlouholeté tresty vězení za distribuci a výrobu pervitinu pro legendárního sparťana Pavla S., předobraz postavy Šuryho z filmu Proč, kterou ztvárnil Martin Dejdar. Proto snad ani nepřekvapí, že prvním, koho policie obvinila ze šíření extáze, kterou měla požít maturantka Barbora na svém posledním plese, byl jedenadvacetiletý Petr Klas. Petr pochází z prostředí dnes již zaniklé party mladších pražských neonacistů NSP4M (zkratka znamená Národní socialisté Praha 4 Michle), částečně propojených s omladinou slávistické chuligánky. Jeho osoba zdobila i několik videí z produkce NSP4M, kde členové skupiny napadali nejen své spolužáky, ale i běžné kolemjdoucí.

 


Člen NSP4M, obklopen natáčejícími kamarády, napadá spolužáka z nižšího ročníku pražského učiliště aneb typicky národně socialistické chování vzor Praha 4.

V této činnosti se vzácně shodují s dalším z „hrdinů“ posledních dní Leo Beránkem, který byl i s přáteli obviněn z napadení kolemjdoucího před pražským klubem Roxy po předávání hudebních anticen Zlatý David.

 


Petr Klas (vpravo) s dalším hrdinou dnešní doby, Leo Beránkem (uprostřed), diskotékovým souputníkem kluků z NSP4M. Pro úplnost dodejme, že Beránek, i přes dnes možná již bývalé přátelství s několika neonacisty ze zmiňovaného prostředí, není neonacista.

A jaký závěr plyne z našeho krátkého a na informace vcelku skoupého článku? Z kdysi ortodoxně neonacistických slávistických dorostenců jsou dnes trosky a sparťanská mladá chuligánka má zase koníčky a zájmy, za které ji čistě neonacisticky vychované autority z Letné nemají příliš v lásce. V minulosti ale dokázalo chuligánské prostředí vygenerovat jedince a skupiny, které patřily k těm schopnějším na neonacistické scéně, jejíž pouliční akceschopnost byla v posledních patnácti letech z naprosté většiny tvořena právě chuligány. Proto se jednotlivcům i skupinkám chuligánů, kteří maji vliv na neonacistickou scénu, ať už v její prospěch nebo neprospěch, budeme i nadále věnovat.

 

Oprava: v původní verzi jsme uvedli, že v případě screenshotu z videa s mlácením spolužáka se jedná o Petra Klase. Tato informace nebyla pravdivá, na videu je útočníkem Klasův souputník z NSP4M Jakub Čížek. Čtenářům a čtenářkám se omlouváme a děkujeme těm, kterí nás na chybu upozornili.

 

Video ze zmíněného napadení spolužáků:

 

 

Představu o tom, jak si Petr Klas a jeho kamarádi představují ideální odpoledne, můžete získat po shlédnutí tohoto videa:

 

 

Ale naši kamarádi se nebaví pouze násilím. Sledujme chlapce na cestě z koupání na Slapech, za volantem je Leo Beránek, vedle něho sedí Petr Klas a na střeše se veze Lubomír Pindus, někdejší slávistický chuligán a aktivista kolem Národního odporu Praha.