Sobota 14/9/2013

„Cikáni nemůžou za vaše posraný životy!“

S radostí vám představujeme novou kolekci samolepek Antifašistické akce na konec léta 2013. Nese jasné poselství pro všechny anticiganisty, pivní rasisty a víkendové účastníky pokusů o pogromy.
Argumentů a vyvracení nejzažranějších mýtů o Romech bylo dost. Vzpamatujte se a uvědomte si, že: „Cikáni nemůžou za vaše posraný životy!“ Zkuste se konečně vykašlat na bludy o zneužívání sociálních dávek, zapátrat trochu hlouběji a čelit skutečným sračkám, které ničí vaše životy. Nadáváním na cikány a pořádáním pochodů proti nim nikdy nic nezměníte...

 

 

Kde samolepky seženete?
Samolepky budou v nejbližších dnech k dostání na eshopu X-BASTA-X Distribution. Lepte tam, kde je uvidí co nejvíce lidí.

 

 

 

Výběr článků k tématu

Cikáni do plynu? Díl I. Rozhovor s Jakubem Polákem
S Jakubem Polákem o úskalích politické etno-reprezentace, romském hnutí, „syndromu získané grantové závislosti“ nevládek, ale i o alternativách, které by mohly fungovat.

Tomáš Tožička: Mým duchcovským
V sobotu 22. 6. nás čeká další mediálně propíraný „proticigánský“ pochod. A opět v sociálně nestabilním severočeském Duchcově. V jaké atmosféře proběhl ten první, lze spatřit například na videu redakčního týmu Nového Prostoru.

Rozpustit Člověka v tísni
S Klárou A. Samkovou o neúčinnosti práce bílých sáhibů, nutnosti spoluzodpovědnosti Romů na řešení, privatizaci státní moci i o Jakubu Polákovi.

Paul Polansky: Návrat do Let 2013
Paul Polansky je jeden z lidí, kteří stáli u odhalení tragické historie tábora v Letech. Při své cestě do Prahy v květnu letošního roku vydal do Let, aby se podíval na to, jak vypadá památník, za jehož vybudování se dlouhou dobu zasazoval. Výsledkem bylo rozčarování, kterého ho vedlo k sepsání následujícího článku.

O „cikánech“ a „vagabundech“ za Rakouska-Uherska
S historikem Pavlem Himlem z Univerzity Karlovy o řezání uší, vypovídání, bičování, převýchově a experimentování za habsburské monarchie.

Kdo zneužívá sociální dávky?
Zneužívání sociálních dávek je jevem imaginárním. Každá vláda je využívá k tomu, aby odvrátila pozornost od závažných problémů, které skutečně sužují naši společnost.