Pátek 17/7/2015

"Čeští lvi" ve službách Národní demokracie

Pamatujete si ještě na bizarní uskupení českých agro-nácků nazvané Čeští lvi? Že ne? Určitě si ho ale vybavíte, když vám připomeneme trable s českou vlajkou, které tato skupina sdružená okolo známých neonacistů Jiřího Šlégra a Pavla Matějného zažívala při sérii protiromských demonstrací v roce 2013. Po vyšumění tehdejší protestní vlny se slehla zem i po Českých lvech.

Jeden z vůdců, takzvaný "Beta lev" - Pavel Matějný (Čeští lvi si přidělovali hodnosti dle hierarchie lví smečky. Zde vysvětlení z jejich webu: "Rozhodli jsme se upustit od oslovení předseda, místopředseda ... Debatu o oslovení vyhrála hierarchie lví smečky, kterou vede Alfa samec.") však od veřejných aktivit neupustil a vloni se podílel na tragikomickém pokusu o blokádu Prague Pride. Tam si zřejmě padnul do oka s předsedou tehdy nově vzniklé strany Národní demokracie Adamem B. Bartošem a vypadá to, že tehdy započala spolupráce mezi Národní demokracií a lidmi, kteří se v okolí Matějného pohybovali v době českých lvů. Ti se letos nechali už několikrát vidět na akcích, kde vystupoval Adam B. Bartoš, například na květnové demonstraci proti multikulturalismu. Proto nebylo takovým překvapením, když se 30. června v Praze na Bartošem organizované demonstraci proti islámu, která se nechvalně proslavila šibenicemi a oprátkami, v roli pořadatelů objevilo hned několik lidí z nejužšího okruhu Českých lvů, a to včetně Pavla Matějného. Skoro to vypadá, jako by se Adam B. Bartoš měl stát "Alfa lvem".

Na protestu proti Prague Pride v létě 2013 si Pavel Matějný s Adamem B. Bartošem zjevně velice sedli. Na fotce se drží okolo ramen ve společnosti známých firem české krajní pravice a neonacistické scény.

V létě 2013 se spolek Čeští lvi snažil přiživit na vlně protiromských demonstrací. Na fotce vpravo je známá fotka z Duchcova s obrácenou vlajkou. V horní řadě je zvýrazněn Tomáš "Chlupec" Chaloupka, ve spodní řadě mladý litvínovský aktivista Lukáš s visačkou Českých lvů na prsou. Na fotce vpravo řeční Pavel Matějný k hrstce svých souvěrců během pokusu o demonstraci na pražském Černém Mostě. Ta měla odstartovat protestní turné Českých lvů, které však skončilo totálním fiaskem.

O Pavlu Matějném toho bylo napsáno mnoho i v mainstreamových médiích. Je dlouholetým aktivistou stojícím za řadou neonacistických demonstrací. Vpravo jako pořadatel na akci Národní demokracie 30.6.2015 v Praze, uprostřed se baví na srazu neonacistů v roce 2011, vpravo při zatýkání na protiromské demonstraci v Duchcově 22.6.2013.

Tomáš "Chlupec" Chaloupka je známým návštěvníkem neonacistických akcí všeho druhu. Velice si ale oblíbil všemožné protiromské pochody a protesty proti Prague Pride. Fotografie vpravo ho zachycuje jako pořadatele akce Národní demokracie 30.6.2015. Všimněte si zavázané ruky - obinadlo zakrývá tetování SS-manna, které je na fotografii uprostřed. Fotka vpravo Chlupce zachycuje na protiromské demonstraci 24. srpna 2013 v Plzni, kterou spoluorganizoval a kde také mluvil. Proslov měl i na letošním pražském protestu proti multikulturalismu, kde řečnil vedle Adama B. Bartoše. Kromě toho se vyznačuje nenávistnými rasistickými a antisemitskými komentáři na internetu.

Mladý litvínovský aktivista Lukáš je na akcích nepřehlédnutelný. Vyžívá se v nejrůznější nacistické a neonacistické symbolice a rád si fotí "selfíčka". Možná jste ho zahlédli v jednom z klipů rapujícího neonacisty Rka nebo ve společnosti členů duchcovské buňky DSSS. Na fotce vlevo jako pořadatel na demonstraci Národní demokracie v Praze 30.6.2015. Uprostřed domácí foto se štítem Autonomních nacionalistů. Vpravo další foto z domácího archivu. Pokud znáte Lukášovo celé jméno, napište nám.