Čtvrtek 23/10/2014

Rupicapra: Identitáři jdou na výlet

Před pár dny oznámila Generace identity spuštění facebookového profilu "nově přidružené horsko-turistické skupiny Rupicapra." Jak se dalo čekat, najdeme na něm obvyklé patetické řeči o hledání identity a snaze objevit podstatu života moderního člověka. V identickém stylu se nese i pozvánka na "první" výlet, který chce skupina podniknout 28. října výstupem na Blaník. Z facebooku už se ale nedozvíme, že Rupicapra vznikla po vzoru turistické skupiny La Muvra založené členy italského neofašistického hnutí Casa Pound (není tedy divu, že facebookovou stránku otevírá citát Julia Evoly) a že za ní opět stojí bývalí Autonomní nacionalisté. Blog s reportážemi z výletů Rupicapry funguje od roku 2012, ale na Facebooku na něj také odkaz nenalezneme. Možná je to prosté opomenutí. Ale třeba je důvodem logo náckovského blogu Revolta na úvodní stránce blogu, což pro organizaci, která se snaží předejít nařčení z koketování s neonacismem, není nejlepší vizitkou. Anebo je to tím, že by někdo mohl na blogu vyšťourat materiály, které se Generaci identity nehodí do krámu? Třeba fotky hajlujícího zakladatele Rupicapry Ladislava Havlíčka z Veselí nad Lužnicí, alias No.11 z chuligánského serveru hooligans.cz. Z blogu sice nedávno zmizely, ale to samozřejmě neznamená, že se nedají najít... A to, že je na nich Havlíček otočen zády a má rozmazané tetování, neznamená, že není poznat.

Ladislav Havlíček s vlajkou z produkce Autonomních nacionalistů.

Hajlující Ladislav Havlíček na výletě s Rupicaprou.

Opět hajlující Ladislav Havlíček v jiném oblečení.

A kdo že na akce Rupicapry chodí? Horní fotka je přímo z blogu. Spodní fotka je ze stejného místa a jsou na ní jasně poznat například manželé Rodovi, Patrik Vondrák, Matěj Vránek nebo známý spoluorganizátor každoročních náckovských pochodů v Drážďanech Maik Müller. Havlíček stojí uprostřed v zelenkavém tričku.

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT 1 AS expression FROM {variable} variable WHERE ( (name = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_condition_placeholder_0] => cron_last ) in variable_set() (line 1245 of /NODE1/antifa.cz/www/includes/bootstrap.inc).

Additional

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT s.lid, t.translation, s.version FROM {locales_source} s LEFT JOIN {locales_target} t ON s.lid = t.lid AND t.language = :language WHERE s.source = :source AND s.context = :context AND s.textgroup = 'default'; Array ( [:language] => cs [:source] => Error [:context] => ) in locale() (line 720 of /NODE1/antifa.cz/www/modules/locale/locale.module).


Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 2457797915b023acb328945.67410679 ) in lock_release_all() (line 269 of /NODE1/antifa.cz/www/includes/lock.inc).